مشاور وزیر بهداشت:ایران در تولید واکسن و دارو موفقیت های زیادی کسب کرد

یزد-ایرنا - مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود تحریم های ظالمانه استکبارجهانی علیه ایران و مشکل های متعدد، اندیشمندان و محققان ایرانی موفق شدند، با تکیه بر ظرفیت های داخلی به موفقیت های زیادی در حوزه دارو و تولید واکسن علیه کرونا که منشای بیماری کووید ۱۹ است، دست یابند.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد پورحسینی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه کنگره ملی بزرگداشت شهدای جامعه پزشکی در یزد افزود: هروقت به فرهنگ و توانمندی‌های خود تکیه کردیم، به موفقیت هایی هم دست یافتیم.

وی با بیان اینکه فرهنگ غرب از نداشتن قهرمانانی همچون ایرانیان رنج می‌برد، اظهارکرد: در جبهه‌ شهدایی همانند بهنام محمدی‌ها و شهید فهمیده‌ها داشتیم، ما وارثان این فرهنگ هستیم ولی آنها وارث فرهنگ‌های هالیوودی هستند و تلاش هم می‌کنند کشور و فرهنگشان را غنی نگه دارند.

پورحسینی افزود: در ارتباط با شهید و شهادت باید بیشتر از این کار شود و زندگی هر یک از شهدا می‌تواند یک فیلم نامه و موضوع کتابی باشد، اگر این قهرمانان در اختیار غرب بودند برای هر یک کارهای زیادی انجام می دادند، ولی ما کم کار کردیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی یزد در رشد علمی ، مباحث فرهنگی و کنگره‌های شهدا پیشروست و اقدام های گسترده‌ای در این عرصه انجام داده است.

هفتمین کنگره ملی بزرگداشت شهدا، دیروز( چهارشنبه ) با محوریت گام دوم انقلاب به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در دانشکده بهداشت این واحد دانشگاهی گشایش یافت.

به گزارش ایرنا کنگره یاد شده به مدت ۲ روز ، به صورت آنلاین( برخط)  در بستر فضای مجازی و حضوری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی  و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در محل یادشده برگزار شد. 

برگزاری چهار قطعه  تخصصی با موضوع های علمی و پژوهشی ، اخلاق و معنویت، سبک زندگی و جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت در بیانیه گام دوم انقلاب از جمله برنامه های این کنگره است.

 در این برنامه تخصصی فرهنگ ایثار و شهادت به یاد شهدای مدافع سلامت، شهید قاسم سلیمانی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس( ۳۱ شهریور تا ششم مهرماه) پرداخته شد.

استان یزد از زمان شیوع ویروس کرونا در اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸ تاکنون  هشت شهید مدافع سلامت تقدیم کرد و تعداد شهدای عصر دفاع مقدس استان نیز چهار هزار نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha