سال تحصیلی ۱۴۰۰ در کرمانشاه با برگزاری جشن شکوفه‌ها آغاز شد

کرمانشاه - ایرنا- مراسم جشن شکوفه‌ها به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید روز پنجشنبه همزمان با اول مهر با حضور دانش‌آموزان کلاس اول و مسئولان استان در دبستان شاهد" محمد زنگنه" شهر کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش ایرنا؛ آیین جشن "شکوفه ها و غنچه ها" با حضور تعداد کمی از دانش آموزان ۲ کلاس اول ابتدایی این مدرسه به صورت نمادین و با رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی مانند ماسک و مواد ضد عفونی در مدرسه شاهد محمد زنگنه ناحیه یک شهر کرمانشاه برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پررش استان کرمانشاه در این مراسم با اشاره به اهمیت بالای آموزش حضوری برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی گفت: تصمیم گیری برای نحوه برگزاری کلاس های درسی ذیل تصمیم گیری تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، با شورای مدارس متشکل از مدیر مدرسه معلمان و انجمن اولیا که منتخب والدین دانش آموزان مدرسه است که دانش آموز در مدرسه حضور پیدا کنند، یا نکنند، اما تمام مدارس برای برپایی کلاس های حضوری آمادگی دارند.

«مجید یزدان پناه» با بیان اینکه حفظ سلامت دانش آموزان برای آموزش و پرورش با اهمیت تر از آموزش آنها است به والدین و شورای مدارس ابتدایی پیشنهاد کرد: اجازه دهند کلاس های اول ابتدایی به خاطر اهمیت بسزایی پایه خواندن و نوشتن دانش آموزان برای سال های تحصیلی حد المقدور در هفته ۲ روز با تعداد کمی از دانش آموزان به صورت نوبتی حضوری برگزار شود.

او در ادامه بیان داشت: برای همه مدارس مواد بهداشتی و ضد عفونی خریداری و در اختیار مدیران و معلمان گذاشته شده، معلمان و کارکنان مدارس ۲ دُز واکسن کرونا را تزریق کردند و همچنین دانش آموزان در حال دریافت واکسن هستند.

او هکچنین تاکید کرد: رانندگان سرویس های مدارس حتما باید کارت واکسیناسیون ۲ دُز داشته باشند و مجموعه این عوامل همه نشان می‌دهد کم کم و به تدریج باید مدارس حضوری برگزار شود و جای نگرانی برای والدین نباشد.

یزدان پناه تاکید کرد: بستر اصلی آموزش در سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۴۰۱ تا آبان ماه همچنان شبکه شاد است چه دانش آموزان حضوری بیایند و چه غیر حضوری کلاس درس های مجازی و شاد سر جا خودش برقرار می شود.

۳۳ هزار دانش پایه اول در سطح استان کرمانشاه به مدرسه می روند  

معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال ۳۳ هزار دانش آموز پایه اول برای سال تحصیلی جدید ۱۴۰۰ ثبت نام کردند و به مدرسه می روند.

سال تحصیلی ۱۴۰۰ در کرمانشاه با برگزاری جشن شکوفه‌ها آغاز شد

«ناهید فضلی» تاکید بر این نکته که برای آموزش و پرورش سلامت دانش آموزان در درجه اول اهمیت است، گفت: شرایط برای برگزاری کلاس های حضوری و نیمه حضوری دانش آموزان کلاس اول در سطح استان فراهم شده است و اگر شورای مدرسه تصمیم بگیرند می توانند بچه های کلاس اول با تعداد کم و به صورت نوبتی حضوری برگزار کنند و اگر والدین دوست نداشته باشند فرزندش به کلاس حضور بفرستند کلاس های غیر حضوری در دسترس آنها است و هیچ مشکلی ندارند.

او همچنین گفت: شبکه آموزش از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه تا ساعت ۱۳ برای بچه های کلاس اول کلاس درس برگزار می کند.

فضلی در بخش دیگر از سخنان خود همچنین گفت: مدارس روستایی و عشایری کمتر از ۱۵ نفر نیز براساس تصمیم والدین و شورای مدرسه شرایط برای حضور آنها سر کلاس درس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی فراهم است.

وی در پایان با اشاره به اهمیت فراوان آموزش حضوری برای دانش آموزان در بحث یادگیری مطالب افزود: اگر کلاس درسی هم حضوری برگزار شود، نیم ساعت است.

از مجموع دانش آموزان استان کرمانشاه؛ ۲۶ هزار و ۵۰۰ نفر در مقطع پیش‌دبستانی، ۱۸۵ هزار در مقطع ابتدایی، ۸۲ هزار و ۳۳۵ نفر در مقطع متوسطه اول و ۷۰ هزار و ۱۹۵ دانش‌آموز در مقطع متوسطه دوم است.

حدود ۲۷ هزار  دانش‌آموز کرمانشاهی تبلت ندارند که نیازمند کمک بانک‌ها، خیرین و نهادهای ذی‌ربط هستند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان، ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا، ۳۶۴ هزار دانش آموز و ۲۶ هزار معلم دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha