زنگ آغاز سال تحصیلی برای کلاس‌اولی‌ها در استان همدان نواخته شد

همدان- ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان امروز /پنجشنبه/ با حضور در دبستان دخترانه شاهد شهید وحدتی پویا ناحیه ۲ همدان، زنگ آغاز سال تحصیلی برای غنچه‌ها ویژه نوآموزان پیش دبستانی و دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی را به صدا درآورد.

به گزارش ایرنا، «محمد پورداود» روز پنجشنبه در این آیین افزود: امسال بیش از ۳۵ هزار نوآموز در سطح استان همدان با ورود به مقطع پیش دبستانی و حدود ۳۶ هزار کلاس اولی بهار تعلیم و تربیت را آغاز می کنند.

وی اظهار داشت: ۳۰۷ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در بیش از ۲ هزار و ۵۵۵ مدرسه استان همدان تحصیل می کنند.

پورداود عنوان کرد: از این تعداد، بیش از ۱۷۴ هزار دانش آموز در دوره ابتدایی تعلیم و تربیت را فرا می گیرند.

وی تصریح کرد: امروز نیز جشن شکوفه ها و غنچه ها برای دانش آموزان کلاس اول و پیش دبستانی به صورت حضوری در مدارس استان همدان برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان خاطرنشان کرد: زنگ بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ با حضور مسوولان استانی روز شنبه سوم مهرماه به صورت همزمان با سراسر کشور در مدارس استان همدان نیز نواخته می شود.

وی ادامه داد: آموزش همه دانش آموزان استان همدان از امروز به صورت مجازی آغاز می شود و در قالب سه گام و در فازهای مختلف، مدارس استان به صورت حضوری بازگشایی می شود.

پورداود تصریح کرد: در گام نخست مدارس دارای کمتر از ۳۰ دانش آموز که بیشتر آن ها مدارس مناطق کم جمعیت روستایی و عشایری هستند به صورت حضوری بازگشایی می شود.

وی اظهار داشت: در گام دوم نیز مدارس دارای بین ۳۰ تا ۳۰۰ دانش آموز، با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد ملی کرونا از هفته سوم مهرماه به صورت حضوری بازگشایی می شوند.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان عنوان کرد: فعالیت حضوری مدارس دارای بیش از ۳۰۰ دانش آموز نیز از نیمه دوم آبان ماه متناسب رنگ بندی کرونا آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: سیاست اصلی آموزش و پرورش برای حضور دانش آموزان در مدارس، بازگشایی آرام، تدریجی ، اقناعی و اقتضایی است.

پورداود با اشاره به اینکه بهترین و مطلوب ترین شکل آموزش حضور دانش آموزان و معلمان در کلاس های درس است، افزود: سلامت دانش آموزان، خانواده آن‌ها و فرهنگیان اولویت ما است و با این رویکرد مدارس را در سه گام بازگشایی می کنیم.

وی گفت: همه معلمان استان همدان واکسن کرونا را تزریق کرده اند و روند واکسیناسیون دانش آموزان بین ۱۲ تا ۱۸ سال نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام است.

در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بیش از ۳۰۷ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار و ۵۵۵ مدرسه دولتی و غیر انتفاعی تعلیم و تربیت را فرا می گیرند.

از اسفندماه سال ۱۳۹۸ به دلیل شیوع بیماری کرونا سال های تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ و ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به صورت غیر حضوری و از طریق ارائه درس نامه، صدا و سیما، شبکه شاد و فضای مجازی برگزار شد.

جشن غنچه ها به صورت نمادین با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تعدادی از مدارس شهرستان های مختلف استان با حضور پیش دبستانی ها و کلاس اولی ها با هدف آشنایی با فضای آموزشی و معلمان برگزار شد.

نوآموزان با شور و هیجان با در دست داشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی و شاخه های گل « ای مدرسه و معلم» سر دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha