لاوروف: انگلیس از ماجراجویی در نزدیکی مرزهای روسیه دست بردارد

مسکو - ایرنا - «سرگئی لاوروف» وزیر امورخارجه روسیه در دیدار با «لیز تراس» همتای انگلیسی خود از آنچه که «ماجراجویی انگلیس در نزدیکی مرزهای روسیه و نیز رفتار غیرمسئولانه لندن در قبال مسکو» خواند، انتقاد کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از وزارت امورخارجه روسیه، لاوروف در حاشیه هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل با تراس دیدار کرد. دو طرف در این دیدار روابط دوجانبه مسکو و لندن را بررسی کردند.

در این گزارش آمده است: طرف روسی در این دیدار بار دیگر به نبود پیشرفت در حل مسائلی که مانع از سرگیری روابط و گفت‌وگوهای سیاسی میان دو کشور و عدم تمایل دولت انگلیس برای برقراری روابط دوجانبه بر اساس اصل برابری و توجه به منافع یکدیگر شده است اشاره کرد.

وزیر خارجه روسیه از اینکه طرف انگلیسی از اقدامات تحریک آمیز در نزدیکی مرزهای روسیه صرف نظر نمی‌کند و در مواردی منجر به تهدید برای امنیت منطقه‌ای شده است انتقاد کرد.

لاوروف در ادامه از وزیر خارجه انگلیس خواست تا با روسیه همکاری توام با احساس مسوولیت داشته و اقدامات معینی را برای شکل گیری دستور کار مثبت در روابط دوجانبه مسکو و لندن در پیش گیرد.

وزیران خارجه روسیه و انگلیس درباره برخی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی نیز گفت وگو و تبادل نظر کردند.  

روابط روسیه و انگلیس پرتنش و سرد بوده است و اوج تنش های دو کشور روز ۲۳ ماه ژوئن بود که ناو انگلیسی دفندر به قلمرو دریایی روسیه در دریای سیاه تجاوز کرد.

به گزارش رسانه ها، یک ناو روسی و یک جنگنده این کشور برای واداشتن ناو انگلیسی به تغییر مسیر،  به سوی مسیر حرکت آن موشک شلیک کردند و وزیر خارجه انگلیس نیز به وزارت خارجه روسیه احضار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha