وزیر بهداشت: خاطره جامعه پزشکی در دفاع مقدس به تصویر کشیده شود

یزد - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به نقش جامعه پزشکی در دفاع مقدس گفت: حماسه آفرینی این قشر هنوز به تصویر کشیده نشده، لازم است با برگزاری کنگره های مختلف و با کمک رسانه ها، خاطره و توانمندی های این عزیزان زحمتکش با قلم بیان و به تصویر کشیده شود. 

به گزارش ایرنا دکتر بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه هفتمین کنگره کشوری بزرگداشت شهدا در یزد  از طریق ویدیو کنفرانس با تسلیت اربعین حسینی افزود: امروز دل های ما رهرو اربعین است ، اما جسم ما نیست، امیدوارم، سال های آینده جسم و دلمان در این صحنه حضور و در مسیر نجف و کربلا قرار گیرد.

وی اظهارکرد: دفاع مقدس یادآور دلاور مردی  ها و ایثار امت اسلامی و جامعه پزشکی در هشت سال جنگ تحمیلی است که در دفاع مقدس حماسه های بزرگی آفریدند.

وی برگزاری کنگره ها را مهم خواند و تصریح کرد: نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از حضور در میدان نبرد نیست، امیدوارم چنین جلسه و کنگره هایی سبب شود،تا ایثارگری های شهدا بیشتر به تصویر کشیده شود.

عین اللهی ادامه داد: یزدی ها هرسال به مناسبت های مختلف به موضوع شهید و شهادت می پردازند و تلاش هم می کنند که با برگزاری چنین برنامه هایی جوانان آنها در مسیر شهادت طلبی قرار گیرند.
وزیر بهداشت گفت: امروز صحنه ایثار فراتر از دوران دفاع مقدس است، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به صحنه فداکاری و گذشت تبدیل شد.
عین اللهی خاطرنشان کرد: امروز، چشم و امید مردم متوجه دست های پر مهر جوانان است  و با شیوع ویروس کرونا( اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸)، دانشمندان و جوانان ایرانی به صحنه آمدند و جوانان همانند دفاع مقدس در این روزهای پر خطر هرگز صحنه را ترک نکردند و همچنان در صحنه های مختلف حضور فعال دارند.

وی افزود:جوانان ایران زمین امروز در مسیر پیشرفت جامعه سلامت پیشرفت‌های شگرفی را  انجام داده اند که نه تنها در منطقه ،بلکه در جهان سرآمد شدند. 

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد:چشم امید ما به جوانان و استادانی است که بتوانند سلامت جامعه را بسازند و کشور را بیش از گذشته به پیشرفت هدایت کنند.
وی در ادامه با گرامیداشت مقام شامخ شهدای سلامت گفت: یزد استان شهیدپرور در همه دوره ها بود، وقتی نام یزد به میان می آید، شهید و شهادت و ایثار با آن عجین شده است. 
عین اللهی تاکید کرد :برای همه خدمتگزاران سلامت در استان آرزوی موفقیت و سلامتی دارم ،امیدوارم که همه ما بتوانیم رهرو راه شهیدان باشیم.
وی با اشاره به سخنان سردار شهید قاسم سلیمانی در مورد شهید و شهادت اظهارامیدواری کرد که  رهرو  شهیدان باشیم و اجازه ندهیم در این برهه از زمان، ناامیدی در کشور سایه اندازد، بی شک ما که ملت امام حسینیم بیش از هر ملت دیگری عشق به امام حسین(ع) ،توکل و امید به آینده را درک می کنیم. 

وزیر بهداشت افزود: برگزاری چنین کنگره ها و مراسمی چراغ راهی برای همه دانشجویان و استادان  است و باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

در این مراسم از خانواده های، شهدای مدافع سلامت یزد تجلیل شد. 

هفتمین کنگره ملی بزرگداشت شهدا، دیروز( چهارشنبه ) با محوریت گام دوم انقلاب به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در دانشکده بهداشت این واحد دانشگاهی گشایش یافت.

به گزارش ایرنا کنگره یاد شده به مدت ۲ روز ، به صورت آنلاین( برخط)  در بستر فضای مجازی و حضوری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی  و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در محل یادشده برگزار شد. 

برگزاری چهار قطعه  تخصصی با موضوع های علمی و پژوهشی ، اخلاق و معنویت، سبک زندگی و جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت در بیانیه گام دوم انقلاب از جمله برنامه های این کنگره است.

 در این برنامه تخصصی فرهنگ ایثار و شهادت به یاد شهدای مدافع سلامت، شهید قاسم سلیمانی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس( ۳۱ شهریور تا ششم مهرماه) پرداخته شد.

استان یزد از زمان شیوع ویروس کرونا در اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸ تاکنون  هشت شهید مدافع سلامت تقدیم کرد و تعداد شهدای عصر دفاع مقدس استان نیز چهار هزار نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha