مادورو خواستار پایان تحریم ها شد/ونزوئلا قربانی تجاوز سیستماتیک آمریکا

تهران- ایرنا- نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا در سخنانی در سازمان ملل متحد خواستار پایان تحریم ها شد و از رهبران خواست تا جهانی جدید بسازند.

به گزارش ایرنا از وب سایت سازمان ملل، مادرو در سخنرانی هفتادوششمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل گفت که کشورش قربانی کارزار شدید تجاوز دائمی و سیستماتیک از طریق تحریم های اقتصادی و مالی از سوی ایالات متحده و متحدانش شده است.

رییس جمهوری ونزوئلا در تشریح ظلم هایی که از طریق تحریم به کشورش اعمال شده گفت: حساب های مالی تحت تعقیب هستند، طلا ذخایر قانونی بین المللی بانک مرکزی ونزوئلا در لندن توقیف و مسدود شده است، میلیاردها دلار حساب بانکی در ایالات متحده، اروپا و موارد دیگر نیز توقیف و مسدود شده است.

به گفته مادورو شرکت های نفتی ونزوئلا از تجارت محصولات خود منع شده اند و حساب های بانکی آنان برای انجام معاملات تجاری بسته است.

وی افزود: این یک آزار مالی، پولی، تجاری، اقتصادی و انرژی است. این اقدامات سیستماتیک، ظالمانه و جنایتکارانه است. ونزوئلا صدای خود را برای محکوم کردن آن در برابر مردم جهان بلند می کند.

رئیس جمهور با درخواست پایان تمام تحریم ها علیه کشورش در سخنرانی از پیش ضبط شده در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از حمایت کشورهای عضو این سازمان در این راستا قدردانی کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha