مدارس چهارمحال و بختیاری در جشن شکوفه‌ها میزبان ۲۱هزار نوآموز شدند

شهرکرد -ایرنا- همزمان با روز شکوفه‌ها و در آستانه سال تحصیلی جدید روز پنجشنبه بیش از ۲۱ هزار نوآموز کلاس اولی در چهارمحال و بختیاری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، سال تحصیل خود را آغاز کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در آیین نمادین جشن شکوفه‌ها در مدرسه آل‌ابراهیم شهرکرد افزود: در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۱ هزار دانش‌آموز کلاس اولی در استان ثبت‌نام کردند که این تعداد نسبت به پیش‌بینی و آمار ارائه شده از سوی اداره کل ثبت احوال و مرکز بهداشت، افزایش داشته است.

فرحناز قائدامینی با اشاره به پوشش بیش از ۱۰۲ درصدی ثبت نام کلاس اولی‌ها در استان در سال تحصیلی جدید افزود: این دانش‌آموزان در یک‌هزار و ۳۱ مدرسه ابتدایی در استان مشغول تحصیل خواهند شد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیل بودن کلاس‌های درس حضوری در سال تحصیلی گذشته گفت: امسال کلاس‌های درس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و همچنین شیوه‌نامه اجرایی وزارت آموزش و پرورش و انجام واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان به تدریج بازگشایی و کلاس‌های درس حضوری برگزار خواهد شد.

قائدامینی افزود: با بازگشایی مدارس، تمام شیوه‌نامه و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت رعایت می‌شود تا شاهد تعطیلی دوباره مدارس نباشیم.

وی با اشاره به اینکه مدرسه با حضور دانش‌آموز معنا پیدا می‌کند، گفت: در سال تحصیلی گذشته برای دانش‌آموزان، معلمان و اولیاء دانش‌آموزان سال تحصیلی سختی بود و امید است امسال با حضوری شدن کلاس‌ها این مشکلات کمتر شود.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به ارائه آموزش افزایش توانمندی معلمان در تابستان امسال اشاره کرد و گفت: امسال برای همه اولیاء دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی نیز طرح معماران خشت اول برگزار شد و اولیاء دانش‌آموزان به مدت ۶ ساعت نکات روانشناسی کودک، ارزیابی کیفی، توصیفی، فضای مجازی، آشنایی اجمالی با کتاب درسی پایه اول ابتدای را فرا گرفتند.

وی اظهار داشت: امسال علاوه بر برنامه‌ریزی برای حضوری برگزار شدن کلاس‌های درس، استفاده از ظرفیت شبکه شاد و همچنین آموزش تلویزیونی در دستور کار قرار گرفته است و برنامه‌های آموزشی تلویزیون از شنبه سوم مهرماه آغاز خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان به ارتقاء شبکه شاد اشاره کرد و گفت: با ارتقاء این شبکه تمام دانش‌آموزان باید در کلاس درس آنلاین حاضر باشند و امکان اینکه دانش‌آموزان در فضای دیگر غیر از کلاس درس باشند وجود ندارد.

قائدامینی، با اشاره به ایام محرم و همچنین تقارن سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس گفت: این هفته فرصتی است تا درس ایثار، فداکاری و نوع دوستی را سرلوحه زندگی فرزندان قرار دهیم.

به گزارش ایرنا، آمار دانش‌آموزان چهارمحال وبختیاری در سال تحصیلی گذشته بیش از۲۱۳ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha