اعضای یک خانواده نیکوکار دستگاه سونوگرافی به بیمارستان بافق اهدا کردند

یزد - ایرنا - مدیرداخلی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج ) بافق گفت: اعضای خانواده مرحوم حسین رحمانی، یک دستگاه سونوگرافی- اکوکاردیوگرافی به ارزش ۳۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به بخش تجهیزات این مرکز درمانی اهدا کردند.

مرحوم رحمانی آبان سال گذشته در ۶۵ سالگی بر اثر بیماری کووید ۱۹ در این مرکز درمانی درگذشت و خانواده آن مرحوم ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ یک میلیارد تومان، افراد خیّر هم سال گذشته ۱۵۰ میلیون تومان  و یک شرکت معدنی هم آبان ۹۹ ،چهار میلیارد تومان به پروژه ساخت و تکمیل بیمارستان ۹۶ تختخوابی این شهرستان کمک کردند.

دکتر محمدحسین سعادت جو، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن قدردانی از سخاوت این خانواده نیکوکار افزود: این مرکز درمانی متناسب با خدماتی که به بیماران شهرستان‌های بافق، بهاباد، کوهبنان کرمان و منطقه نوق رفسنجان ارایه می‌کند با کمبودها و نیازهای زیادی ربروست، اهدا دستگاه یادشده برای بخش اورژانس علاوه بر جلوگیری از اتلاف وقت بیماران و لزوم حضور پزشک رادیولوژی ، مشکل سونوگرافی بخش اورژانس را رفع کرد.

به گفته وی، کمک های نقدی و اهدای لوازم پزشکی می تواند برای توسعه زیرساخت‌های درمانی و رفع برخی کمبود تجهیزات موثر باشد.

به گفته سعادت جو، کارنیک و انفاق موهبتی است که خداوندمنان نصیب هرکس نمی کند و ضمن آرزوی توفیق روز افزون همراه با سلامتی و سعادتمند برای این خانواده خطاب به آنها تاکید کرد: «شما یار دیار امروز و یادگار ماندگار فردا هستید.»

وی تداوم کمک‌های مردمی، اقدام نیکوکاری موسسه خیریه کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) و مجمع خیری این شهرستان را خواستار شد و افزود: ادامه کارهای نیک و خداپسندانه از سوی مردم ،خیران و شرکت‌های معدنی، در چارچوب انجام مسوولیت‌های اجتماعی و محرومیت زدایی با تمرکز بر ترمیم و بهبود شاخص‌های توسعه درمان و خرید تجهیزات بیمارستانی در شرایط کنونی ضروری است.

مدیر داخلی بیمارستان بافق با اشاره به اینکه تا پایان دهه ۶۰ خورشیدی این شهرستان معدنی بدون بیمارستان بود به دستاوردهای ارزشمند حوزه بهداشت و درمان در سه دهه اخیر اشاره کرد و گفت: در این مدت مردم شاهد کاهش مرگ و میر مادران باردار،  مبارزه و ریشه کنی بیماری « سالَک»  و اجرای طرح تحول نظام سلامت در ارایه  خدمات اساسی و اصولی به بیماران بودند.

وی  در ادامه نیروهای درمان و مدافعان سلامت شهرستان را به دلیل شیوع ویروس کرونا خسته توصیف کرد و از مردم  خواست تا با تزریق به موقع واکسن، رعایت پروتکل‌های بهداشتی ،حفظ فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از هرگونه تجمع و دورهمی‌های خانوادگی  به سلامتی خود و رفع خستگی کارکنان درمان بیمارستان کمک کنند.

سعادت جو تصریح کرد: موفقیت‌های حاصله در کاهش مرگ و میر ناشی از خطر این ویروس مرهون خدمات پیوسته مدافعان سلامت است، زیرا آن‌ها همانند سربازان تمام وقت لباس سفید پوشیدند تا مردم سیاهپوش نشوند.

بیمارستان بافق اواخر سال ۶۹ با ۱۲ تخت بستری، بخش اطفال، زنان و زایمان، جراحی، رادیولوژی، آزمایشگاه ، اورژانس و بخش بستری راه اندازی شد.

هم اکنون با افزوده شدن بخش سی سی یو  و آی. سی. یو تمامی تخصص‌ها به غیر از مغز و اعصاب و برخی متخصصان خاص، به صورت تمام وقت و پاره وقت به بیماران مناطق یادشده خدمات درمانی ارایه می‌کنند.

مرکز شهرستان ۵۲ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha