۲۵ هزار دانش آموز کلاس اولی در قزوین کلاس‌های درس را آغاز کردند

قزوین- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان قزوین گفت: همزمان با شروع سال تحصیلی جدید ، ۲۵ هزار و ۲۰۰ دانش آموز کلاس اولی در سطح استان ، کلاس‌های درس را با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری و مجازی آغاز کردند.

سید یدالله حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از امروز، اول مهرماه به عنوان اولین روز بازگشایی مدارس تحت عنوان زنگ غنچه‌ها برای پیش دبستانی‌ها و زنگ شکوفه‌ها برای دانش آموزان اول ابتدایی خواهد بود و دانش آموزان بعد از ۱۹ ماه تعطیلی در کلاس‌های درس حاضر خواهند شد.

وی اظهار داشت: کلاس های درس تمامی مدارس روستایی به دلیل جمعیت کم دانش‌آموزی برابر ابلاغیه وزارت آموزش و پرورش به صورت حضوری خواهد بود و همچنین جشن بازگشایی در مدارس شهری برای زنگ غنچه‌ها و شکوفه‌ها نیز به صورت محدود با فاصله گذاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز برگزار می‌شود.

حسینی تصریح کرد: بازگشایی مراکز پیش دبستانی و ابتدایی شهری با حضور دانش آموزان با فاصله گذاری و رعایت پروتکل‌ها امروز /پنج‌شنبه/ انجام می‌شود، مدارس روستایی و عشایری نیز برابر ابلاغیه و با توجه به کم‌جمعیت بودن مانند سال گذشته از اول مهرماه مدارس حضوری بازگشایی می‌شود.

این مسوول تاکید کرد: در حال حاضر ۱۲۷ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی مشغول تحصیلی هستند که از این تعداد ۲۵ هزار و ۲۰۰ دانش آموز کلاس اولی و نزدیک به ۲۴ هزار نفر نیز پیش دبستانی هستند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ هزار دانش آموز پایه ابتدایی در مدارس روستایی استان قزوین مشغول تحصیل‌ هستند، اضافه کرد: از این تعداد ۲۸ هزار نفر در مدارس با جمعیت کمتر از ۱۵ نفر در استان هستند و امسال کلاس‌های درس را به صورت حضوری برگزار خواهند کرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان قزوین گفت : تدابیر لازم در مهرماه توسط مدیران برای بازگشایی و حضور دانش آموزان در مدارس انجام ‌شده است تا با ایجاد فضای ایمن از آبان ماه بازگشایی حضوری به تدریج اتفاق افتد.

حسینی یادآور شد: توزیع کتاب‌ها در مدارس در پایه‌های اول تا سوم انجام شده و دوره دوم ابتدایی از سوم مهرماه به تدریج و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد.

استان قزوین دارای ۲۵۳ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha