احداث ساختمان دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی ۳۰ درصد پیشرفت دارد

بیرجند - ایرنا - سرپرست امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی گفت: پروژه احداث ساختمان دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی که عملیات اجرایی آن سال گذشته در بیرجند آغاز شد، در مجموع ۳۰ درصد پیشرفت دارد.

ایرج مهدی‌زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پروژه را در بخش خوابگاهی به مرحله بتن‌ریزی سقف رساندیم و نیازمند کمک خیرین و دستگاه‌های اجرایی هستیم تا تکمیل شود.

وی گفت: تاکنون در زمینه احداث ساختمان دانشگاه فرهنگیان ۱۶ میلیارد تومان هزینه کردیم و امسال هم ۲۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده است.

سرپرست امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی اظهار داشت: این پروژه با هفت هزار متر مربع زیربنا در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در خیابان ملاصدرا بیرجند احداث می‌شود و برای فاز اول، پردیس خواهران امام سجاد (ع) در قالب ۲ ساختمان آموزشی و خوابگاهی در دست ساخت است.

وی گفت: بعد از ۸۴ سال سابقه مرکز تربیت معلم در خراسان جنوبی دانشگاه فرهنگیان دارای ساختمان مستقل می‌شود و با توجه به اینکه در حال حاضر دانشجویان دختر مرکز بیرجند در مکان استیجاری مستقر هستند، امیدواریم با کمک دستگاه‌های اجرایی و خیرین بخش خوابگاهی هرچه سریعتر تکمیل شود.

مهدی‌زاده افزود: مکانی که در حال حاضر دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در آن تحصیل می‌کنند متعلق به آموزش و پرورش و تخریبی است که در صورت حمایت شهرداری و شورای شهر از پروژه قطعا روند کار سریعتر انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: امسال بنیاد خیرین دانشگاه‌ساز را در این دانشگاه راه‌اندازی کردیم و امیدواریم کمک موثری داشته باشند همچنن مرکز نیکوکاری نهال انقلاب از اقداماتی خوبی بود که در سال جاری راه‌اندازی شد.

سرپرست امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی ادامه داد: ۸۵۳ دانشجوی جدید برای سال تحصیلی جاری در این دانشگاه جذب می‌شوند و امسال چهار رشته جدید از جمله آموزش الهیات، زبان و ادبیات فارسی، امور تربیتی و مشاوره به رشته‌های تحصیلی دانشگاه اضافه شد.

وی گفت: این افراد با اعلام سازمان سنجش آموزش نسبت به ثبت‌نام در دانشگاه فرهنگیان اقدام خواهند کرد که از این تعداد ۵۳۷ نفر مرد و مابقی زن هستند و در سه پردیس مرکز آموزش امام سجاد (ع)، مرکز شهید باهنر بیرجند و مرکز بنت‌الهدی الصدر فردوس ساماندهی می‌شوند.

مهدی‌زاده افزود: چهار رشته تحصیلی هم از قبل داشتیم و در مجموع ۲ هزار و ۲۰۰ دانشجو در هشت رشته تحصیل می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha