نمایش آثار هنرمندان دفاع مقدس در برج آزادی

تهران- ایرنا- نمایشگاه عکس «خنده بر آتش» که روایتی از هشت سال ایستادگی و مقاومت مقابل دشمن است با آغاز هفته دفاع مقدس، در کنار دیگر تولیدات هنری با موضوع جنگ، در مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی برج آزادی این نمایشگاه با حضور مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی، سید عباس عظیمی، رییس مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی و نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و جمعی از استادان پیشکسوت افتتاح شد.

این نمایشگاه برگرفته از آثار عکاسی جنگ‌ و دفاع مقدس  عکاسان پیشکسوت جبهه و جنگ استادان همچون امیرعلی جوادیان، محمود حاج محمدی، سعید صادقی، محمد صیاد صبور و علی کاوه است.

در ادامه از اثر نقاشی استاد کیومرث قورچیان در تالار آیینه برج آزادی تهران با موضوع جنگ رونمایی شد.

 ورک شاپ تلفیقی نقاشی و خوشنویسی نیز با موضوع دفاع مقدس و مدافعان سلامت با مشارکت نمادین جمعی دیگر از هنرمندان پیشکسوت در

ابعاد ۶۰ متر مربع  توسط استاد داود رواسانی پیشکسوت خوشنویسی و  هنرمند نقاش هومن شیخ بشارتی و با حضور جمعی از هنرمندان پیشکسوت در

رشته های مختلف هنری برگزار شد و قرار است تا پایان هفته دفاع مقدس تکمیل و در سطح میدان آزادی نصب شود.

نمایش آثار هنرمندان دفاع مقدس در برج آزادی

سیدعباس عظیمی رییس مجموعه فرهنگی- هنری برج آزادی در مراسم افتتاحیه این مراسم ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به همه ی رزمندگان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا و همچنین هنرمندان رزمنده و ایثارگر گفت: هشت سال دفاع مقدس علی رغم خسارات جانی و مالی ، تجربیات پر برکتی برای کشور داشت و مایه  افتخار و پیشرفت بود. 

عظیمی امنیت در ایران را یکی از برکات هشت سال دفاع مقدس اعلام کرد و با اشاره به ادامه داشتن این دفاع در بعد از پایان جنگ گفت: در هشت سال دفاع مقدس دشمن و جبهه از لحاظ جغرافیایی دارای مختصات و مشخصات معلوم بود، ولی امروز دشمنانی داریم که شناسایی آن‌ها سخت و پیچیده است و حتی ممکن است در لباس دوست ظاهر شده  و برای ویرانی کشور ایران سخت در تلاش هستند. 

وی از هنرمندان پیشکسوت برای ارائه اثر در هفته دفاع مقدس  و  مشارکت هنری آن ها برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره جانفشانی های رزمندگان اسلام قدردانی کرد و در خصوص نمایشگاه عکس با عنوان خنده بر آتش گفت: شاید برای اولین بار است که در نمایشگاه جنگ به بخش شور، هیجان و نشاط رزمندگان پرداخته و اثری از تصاویر تخریب و صحنه های دلخراش نیست. 

وی تعداد آثار این نمایشگاه را ۳۶ قطعه  اعلام کرد که به مدت یک هفته در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.  

در این مراسم هنرمندانی همچون امیر علی جوادیان، محمد صیاد صبور، علی کاوه، کیومرث قورچیان، عباس مشهدی زاده، حسین فخیمی، مرتضی یوسف دوست، حسین پرستار، بهروز کریمی، محمد رضا جعفری بهنام، جهانگیر رجبی خواه، مرتضی صادقی و داود رواسانی حضور داشتند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha