واکسیناسیون کرونا برای دانش‌آموزان متولد ۱۳۸۵ به قبل در همدان آغاز شد

همدان- ایرنا- رییس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: واکسیناسیون کرونا برای دانش آموزان متولد ۱۳۸۵ به قبل در مراکز تجمیعی و مراکز جامع خدمات سلامتی این شهرستان از امروز /پنجشنبه/ آغاز شد.

محمد خیراندیش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: پیش از این دانش آموزان پایه دوازدهم یعنی متولدین سال ۸۳ مشمول طرح واکسیناسیون بودند که متولدین سال ۸۴ و ۸۵ نیز اضافه شدند.

وی با بیان اینکه به دانش آموزان واکسن سینوفارم تزریق می شود اضافه کرد: والدین دانش آموزان می توانند نزدیکترین مرکز جامع خدمات سلامت به محل سکونت را برای تزریق واکسن کرونا انتخاب کنند

رییس مرکز بهداشت همدان خاطرنشان کرد: ۲۰۰ تیم واکسیناسیون در این شهرستان فعال شده است و هم اینک علاوه بر هفت پایگاه تجمیعی، در ۲۰ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و ۱۸ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی کار واکسیناسیون علیه کرونا در ساعت اداری صورت می گیرد.

خیراندیش ادامه داد: همچنین به منظور واکسینه شدن افراد شاغلی که در طول روز امکان مراجعه به مراکز واکسیناسیون را ندارند، شیفت شبانه مرکز تجمیعی تالار قرآن نیز راه اندازی شد و تیم های پزشکی از ساعت ۱۹ تا ۲۴ پذیرای مراجعه کنندگان هستند.

وی گفت: هم اینک روزانه ۱۳ هزار دُز واکسن کرونا در شهرستان همدان تزریق می شود و تا ۳۰ شهریور امسال ۵۸ درصد واجدین شرایط معادل ۲۶۸ هزار و ۵۱ نفر دُز نخست و ۱۳۰ هزار و ۵۱ نفر دز مرحله دوم واکسن را تزریق کرده اند.

بیش از ۹۵۰ هزار دز واکسن کرونا در استان همدان تزریق شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha