شجاعت، مدیریت و دانش شهید سلیمانی در هر صحنه‌ای مشهود بود

کرمانشاه - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: شجاعت، مدیریت و دانش شهید سلیمانی در هر صحنه‌ای مشهود بود به طوریکه حضورش در هر نبردی غالبا نتیجه را به نفع جبهه حق تغییر می‌داد.

حجت الاسلام «حسن علیدادی سلیمانی» روز پنجشنبه در همایش بین المللی «شهید سلیمانی در چشم انداز بین المللی» که به صورت مجازی در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: حاج قاسم در این چهار دهه مبارزه جدی به عنوان فرمانده و به دلیل شجاعتی که داشت همیشه در خط مقدم حضور داشت و در عین حال این شجاعت با مدیریت و دانش هم همراه بود.

وی یکی دیگر از ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی را اخلاص و تقوای زیاد این شهید بزرگوار دانست و افزود: ایشان بسیار مخلص بود و در این ۴۰ سال هم در منصب فرماندهی بوده و افراد زیادی را تحت امر خود داشته است اما کسی نمی‌تواند نقل کند که در سخنرانی‌ها یا در مواجهات ۲ به ۲ حاج قاسم خودش را فرمانده خطاب کرده باشد و همیشه مراقب بود که درگیر این پست و مقام‌های دنیوی نشود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان ادامه داد: بارها سازمان‌ها و نهادهای مختلف قصد داشتند که برای سخنرانی عکس و بنر حاج قاسم را نصب کنند اما ایشان ممانعت می‌کرد و در یک سخنرانی گفت که "من یک بچه روستایی هستم و خودم را می‌شناسم اجازه بدهید عکس من در جایی منتشر نشود ".

ارسال ۶۴ مقاله به همایش 

همایش بین‌المللی «شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» که ۲ روز به طول می‌انجامد، صبح چهارشنبه با حضور اساتید،  اندیشمندان داخلی و خارجی در سرسرای اجتماعات دانشکده ادبیات دانشگاه رازی کرمانشاه آغاز به کار کرد و در روز اول آیت الله «محمود رجبی» مدیر موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در مورد سیره و سبک زندگی شهید سلیمانی، دکتر «حمیدوش» پژوهشگر از کشور سوریه در مورد جایگاه شهید سلیمانی در تقویت جبهه مقاومت، آقای «نورالدین شیرین» رییس تلویزیون قدس ترکیه در مورد شهید سلیمانی و محور مقاومت، السید «جلیل هاشم بکا» روزنامه نگار و تحلیل‌گر خاورمیانه در مورد بازتاب شهادت حاج قاسم در رسانه های جهان و  «محمد شعیب» رهبر شیعیان آفریقای جنوبی در مورد شهید سلیمانی و فرهنگ مقاومت سخنرانی کردند.

این همایش بین‌المللی در بعدازظهر چهارشنبه هم با سخنرانی «خالد سید شبا» رییس شاخه جوانان کنگره ملی آفریقا جنوبی و نماینده مجلس ملی آفریقای جنوبی در ساعت ۱۵ آغاز شد و در ادامه دکتر «صلاحی»، دکتر «دلال عباس» استاد و پژوهشگر لبنانی دنبال شد.

برنامه‌های همایش بین‌المللی «شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» در صبح پنجشنبه با سخنرانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان آغاز شد و در ادامه دکتر «تاج‌الدین صالحیان» پژوهشگر علوم سیاسی ، خانم «مرضیه هاشمی» مجری شبکه پرس تی‌وی ، دکتر «علی زینی‌وند» استاندار کرمان، ، دکتر «محمد حسینی تبار» عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع)، دکتر «جهاندار امیری» عضو هیات علمی دانشکده صدا و سیما سخنرانی می‌کنند.

آنچنان که رییس دانشگاه رازی کرمانشاه گفته اندیشمندان جهان ۶۴ مقاله را به دبیرخانه این همایش ارسال کردند که از این تعداد ۲۰ مقاله توسط استادان و اندیشمندان خارجی به زبان‌های انگلیسی و عربی بوده است.

صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی در حمله هلی‌کوپتری آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. در این حمله همراه با سلیمانی،  ابومهدی المهندس، فرمانده حزب الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند. حمله فوق به دستور مستقیم رییس جمهوری ایالات متحده صورت گرفت.

دانشگاه رازی اکنون دارای ۱۰ دانشکده و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی بوده و با بهره گیری از دانش و تخصص ۱۰ استاد، ۴۹ دانشیار، ۲۵۰ استادیار، ۴۶ مربی و در مجموع ۳۵۵ عضو هیات علمی در ۳۹ گروه آموزشی و تعداد ۱۲ هزار و ۳۴۷ نفر دانشجو در چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به فعالیت خود ادامه می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha