۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۸
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 84481043
۰ نفر

برچسب‌ها

گازرسانی به هفت روستای مرزی گلستان آغاز شد
عکس آرشیوی است

گنبدکاووس - ایرنا - عملیات اجرایی گازرسانی به هفت روستای مرزی "بسطام دره، دادلی غزنین، شاخلی، دولت اورلان، عطاجانقربانی، مردم دره و آقلر" از توابع مراوه‌تپه واقع در منتهی الیه قسمت شمال شرق گلستان باحضور استاندار و برخی مدیران استانی و این شهرستان کمتر توسعه یافته آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دراین مراسم که روز پنجشنبه و به‌صورت متمرکز در روستای بسطام دره مراوه‌تپه برگزار شد، مدیرعامل شرکت گاز گلستان در سخنانی گفت: برای گازرسانی به این روستاها مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال جهت احداث ۷۰ کیلومتر خط انتقال و تغذیه از منابع شرکت ملی گاز هزینه خواهد شد. 

علی طالبی افزود: مراوه‌تپه ۱۰۸ روستا دارد که تا کنون مردم ساکن در ۸۳ روستای آن از نعمت گاز برخوردار شدند و عملیات اجرایی گازرسانی به چهار روستا نیز در حال انجام است.

وی ادامه داد: ۱۱ روستای مراوه‌تپه برای آغاز عملیات اجرایی در طرح کوچ و یا در کاسه سد درحال احداث چایلی قرار دارند و چهار روستای زیر ۲۰ خانوار این شهرستان نیز قابلیت گازرسانی ندارند. 

به گزارش ایرنا، بازدید از نمایشگاه هنرمندان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مراوه‌تپه و بهره‌برداری از ماشین آلات عمرانی و خدماتی شرکت تعاونی دهیاری بخش گلیداغ از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه استاندار به همراه برخی از مدیران کل و نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی به این شهرستان است.

استاندار گلستان پیش از شرکت در این مراسم، آسفالت روستای بسطام دره به طول هفت کیلومتر را نیز افتتاح کرد.

شهرستان مراوه تپه افزون بر ۶۷ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲ نقطه شهری و ۱۰۸ روستا سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha