۱ مهر ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۰
کد خبرنگار: 815
کد خبر: 84481031
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نشست مجازی کشورهای گروه ۲۰ درباره افغانستان

نیویورک - ایرنا- نشست مجازی کشورهای گروه ۲۰ با موضوع افغانستان در حاشیه هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا درباره این نشست اظهار داشت در هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل مکالمه مفیدی با وزرای خارجه گروه ۲۰ و سران سازمان های بین المللی بر سر مساله افغانستان داشتم.
وی افزود: جامعه بین‌المللی در انتظارات خود از طالبان برای پایبندی به تعهدات متحد است.
ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز اظهار داشت: جهان باید  رویکردی متحد در مقابل طالبان داشته باشد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت: در مورد مبارزه با تروریسم، کمک و دسترسی های بشر دوستانه،  خروج امن کسانی که می خواهند افغانستان را ترک کنند و دولت فراگیر، گروه طالبان باید یک پیام متحد از سوی جامعه جهانی دریافت کند.
وی افزود: دیدار گروه ۲۰ در مجمع عمومی سازمان ملل به پیشبرد این تلاش کمک کرد.
 آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل، بر ضرورت ایجاد سازوکارهایی برای تزریق پول نقد به اقتصاد افغانستان برای جلوگیری از فروپاشی آن و در نتیجه خروج گسترده پناهندگان و بی ثباتی کل منطقه، تاکید کرد.
دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد که سازمان ملل باید شرایطی را فراهم کند تا طالبان از برخی تحریم ها معاف شده و کمک های بشردوستانه در افغانستان به نحوی موثر توزیع شوند.
گوترش گفت: من درخواست کرده ام تا برخی از معافیت ها برای ممکن ساختن جنبه های عملیاتی صادر شوند. لازم خواهد بود تا بنا به دلایل عملیاتی برخی معافیت ها در مورد برخی از تحریم ها اعمال شوند تا زمینه های مورد نیاز برای توزیع موثر کمک های بشردوستانه فراهم گردد.
این دیپلمات پرتغالی افزود که بر عهده شورای امنیت است تا در نظر بگیرد که تدوین نقشه راه سازمان ملل برای صدور معافیت ها لازم است یا خیر.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha