افتتاح و آغاز ساخت ۳۵۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در مراوه‌تپه
عکس آرشیوی است

گنبدکاووس - ایرنا - همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس (۳۱ شهریور تا ۶ مهر) چند پروژه عمرانی و خدماتی در بخش های زیرساختی مراوه‌تپه با مجموع اعتبار ۳۴۷ میلیارد ریال از منابع ملی و استانی و باحضور مدیران گلستان در این شهرستان مرزی افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این پروژه‌ها شامل آسفالت جاده روستایی بسطام دره با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار، آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به هفت روستای مرزی با ۲۵۰ میلیارد ریال و بهره‌برداری از ماشین آلات عمرانی و خدماتی شرکت تعاونی دهیاری بخش گلیداغ با اعتبار ۳۷ میلیارد ریال است که امروز پنچشنبه مراسم آن در روستای بسطام دره مراوه‌تپه برگزار شد.

استاندار گلستان در آیین متمرکز نواختن زنگ شکوفه‌ها در دبستان شهید باهنر روستای بسطام دره مراوه‌تپه با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ از همکاری بنیاد علوی برای مشارکت در اجرای این پروژه‌های قدردانی کرد و گفت که با ادامه این همکاری‌ها توسعه زیرساخت‌های این شهرستان مرزی در آینده‌ای نزدیک به نتایج مطلوب خواهد رسید.

هادی حق شناس حضور در مراسم آغاز سال تحصیلی در یک روستای مرزی را به فال نیک گرفت و افزود: آموزش فرزندان این سرزمین نقطه آغاز توسعه است و ۸۵ درصد کادر آموزش و پرورش مراوه‌تپه از نیروهای بومی هستند که با فراهم بودن شرایط آموزشی این عدد در چند سال آینده به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

وی اضافه کرد: نیروهای بومی منطقه مراوه‌تپه بیش از دیگران از ظرفیت‌ها توسعه‌ای، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی منطقه اطلاع دارند و در صورت فراگیری آموزش کافی در آینده می‌توانند بهترین اقدامات را برای رشد و آبادانی این شهرستان انجام دهند.

حق شناس با بیان اینکه آموزش توسط معلمان بومی به دانش آموزان به طور قطع ماندگاری و اثربخشی بیشتری خواهد داشت، از مدیرکل آموزش و پرورش و نماینده مردم شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی خواست که شرایط برای استخدام و اشتغال ثابت معلمان بومی در این شهرستان را راحت تر کنند و استانداری این در ارتباط همکاری خواهد کرد.

افتتاح و آغاز ساخت ۳۵۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در مراوه‌تپه

احسان گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش گلستان نیز در این مراسم با تبریک شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ به همه معلمان و دانش آموزان، گفت: امسال نخستین روز سال تحصیلی جدید برای ۳۸۵ هزار دانش آموزان استان به صورت حضوری و مجازی آغاز شد.

مدیر آموزش و پرورش مراوه‌تپه نیز گفت که امسال ۱۴ هزار و ۱۰۰ دانش آموز دختر و پسر مراوه‌تپه سال تحصیلی خود را در ۱۴۹ مدرسه و ۶۲۰ کلاس درس آغاز می‌کنند که در مقایسه با سال قبل جمعیت دانش آموزی این شهرستان ۸۰۰ نفر افزایش یافته است.

حضرتقلی دوجی افزود: بنیاد علوی ۳۰ میلیارد ریال برای تامین تجهیزات مورد نیاز کلاس‌های درس مراوه‌تپه مانند میز و صندلی، تخته وایت برد، فایل‌های چهار کشویی و رایانه در ۵۰ روستای هدف این شهرستان هزینه کرده و همچنین ۷۵ مدرسه با کمک ۲۰ میلیارد ریالی این بنیاد و نیز کمک‌های اهدایی نیکوکاران و انجمن‌های اولیا و مربیان و ۱۵ مدرسه دیگر نیز با کمک خیران و بسیج بهسازی شد.

وی افزود: با اجرای این برنامه‌ها، مدارس مراوه‌تپه آماده پذیرش دانش آموزان، بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید هستند.

به گزارش ایرنا، حضور در مراسم آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به هفت روستای مرزی، بازدید از نمایشگاه هنرمندان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مراوه‌تپه و بهره‌برداری از ماشین آلات عمرانی و خدماتی شرکت تعاونی دهیاری بخش گلیداغ از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه استاندار به همراه رضا آریانپور نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی به این شهرستان است.

شهرستان مراوه‌تپه افزون بر ۶۷ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲ نقطه شهری و ۱۰۹ روستا سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha