سرمربی تیم‌ملی پارابدمینتون: به دنبال کسب بهترین نتیجه در بحرین هستیم

یزد- ایرنا- سرمربی تیم‌ملی پارابدمینتون مردان ایران گفت: هرچند هنوز شناخت دقیقی از حریفان نداریم و با توجه به برگزاری اردو و آمادگی بازیکنان به دنبال کسب بهترین نتیجه در مسابقه‌های آسیایی در بحرین هستیم.

به گزارش ایرنا، حسن بزرگزاد چهارشنبه شب در نشستی با خبرنگاران افزود: تمرین تیم طبق برنامه مدون از مدت‌ها قبل در برخی استان‌ها به خصوص یزد برگزار شد و تا حضور در مسابقه‌های پاراآسیایی بحرین سال ۲۰۲۱ میلادی ، در هشت هفته دیگر اردو در سایر مناطق برپا می‌شود.

وی با بیان اینکه از بهترین نفرها برای حضور در این اردو استفاده شد، ادامه داد: از سه بازیکنی که هم‌اکنون در تمرین و اردوهای مختلف حضور دارند در پایان ۲ نفر انتخاب و به نماینده اعضای تیم‌ملی در مسابقه‌های مهم آسیایی برای کسب افتخار برای ایران شرکت می‌کنند.

این مسئول ورزشی اظهار کرد: هرچند نمی‌توان در خصوص کسب نتیجه در رقابت‌های حساس و مهم پیش‌رو قولی داد ولی هدف کادرفنی و فدراسیون فقط حضور قوی و کسب افتخار برای ورزش ایران به خصوص رشته بدمینتون است که ظرفیت‌های خوبی در کشور برای توسعه این رشته جذاب فراهم است.

بزرگزاد تصریح کرد: هم‌اکنون بازیکتان تیم‌ملی فراتر از توان خود در اردو  به صورت جدی فعالیت دارند و تمامی اهداف و برنامه‌های تیم و فدراسیون با همکاری هیات‌ها در سطح کشور بسیار خود صورت می‌گیرد و امیدواریم بتوان نماینده خوبی برای کشورمان باشیم .

وی از همکاری و میزبانی خوب هیات بدمینتون یزد در برگزاری اردو و فراهم کردن امکانات قدردانی کرد و با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی در  این استان وجود دارد، ابراز امیدواری کرد این وضعیت و روند روز به روز با همکاری مسئولان و علاقه‌مندان به تعالی و  جایگاه حقیقی در کشور برسد.

همچنین جمال‌الدین نزاکتی دبیر هیات بدمینتون استان یزد به اهمیت برگزاری اردوهای ملی و مسابقه‌های مختلف برای ایجاد انگیزه، ارتقای رشته و فرهنگ سازی برای همگانی کردن آن اشاره و از همراهی و همکاری خبرنگاران و مسئولان قدردانی کرد.  

پارابدمینتون مخصوص ورزشکاران پارالمپیکی متعلق به گروه‌های جسمی، حرکتی  است که در کلاس بندی‌های مختلف برگزار می شود.

چهارمین اردوی آمادگی تیم‌ملی جوانان پارابدمینتون پسران ایران سه‌شنبه هفته جاری در سالن زنده یاد جمال مسعودی مربی جوان و فعال پیشین یزد در مجموعه ورزشی شهید پاکنژاد شهر یزد آغاز شد و تا دوم مهرماه آینده ادامه دارد.

در این اردو، ابوالفضل جنائی از یزد، مهدی موسویان از اصفهان و محمدرضا دارابی از تهران به مربیگری حسن بزرگزاد در ۲ نوبت صبح و عصر تمرین می‌کنند.

تیم ملی پارابدمینتون جوانان خود را برای حضور در مسابقه‌های پاراآسیایی بحرین سال ۲۰۲۱ که آذرماه امسال برگزار می‌شود، آماده می‌کند و اردوی بعدی در اصفهان است.

آمار ورزشکاران بدمینتون استان یزد که به صورت تفریحی در این رشته فعالیت می‌کنند حدود ۲ هزار نفر است که ۵۰۰ نفر آنها طبق مقررات زیرپوشش بیمه ورزشی قرار دارند.

استان یزد با یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیأت ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه در ۱۱ شهرستان دارد.           

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha