خرید ۱۰ هزار تن سیب صنعتی مراغه با هدف فرآوری

مراغه- ایرنا- رئیس اداره تعاون روستایی مراغه با اشاره به اینکه سیب درجه ۳ این شهرستان با هدف جلوگیری از هدر رفت محصول زیردرختی فرآوری می‌شود، گفت: خرید ۱۰ هزار تن از این سیب برای فرآوری در این شهرستان آغاز شد.

میرحسین موسوی روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: پنج هزار تن از این سیب با هدف حمایت از باغداران توسط سازمان تعاون روستایی آذربایجان‌شرقی و صندوق توسعه کشاورزان و پنج هزار تن دیگر نیز از طرف سازمان تعاون روستایی کشور خریداری می‌شود.

به گفته وی محصول خریداری شده برای فرآوری و تبدیل به کنسانتره و آب میوه به استان‌های خراسان جنوبی، گرگان، اصفهان و شیراز منتقل شده و با این اقدام یکی از بزرگترین چالش‌های باغداری شهرستان برای عرضه سیب زیردرختی رفع می‌شود.

وی بیان کرد: ایجاد تعامل بین باغداران و واحدهای فرآوری محصولات باغی، جلوگیری از فساد ضایعات سیب، افت قیمت‌ها و جلوگیری از واسطه‌گری و حمایت از کشاورزان از دیگر اهداف این طرح است.

به گزارش ایرنا سالانه بیش از ۳۰۰ هزار تن سیب درختی در مراغه تولید و با توجه به شرایط آب و هوایی شهرستان، هشت تا ۱۲ درصد از این محصول به صورت زیردرختی و درجه ۳ راهی واحدهای فرآوری و تولید آب میوه می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha