وزیرخارجه پاکستان در دیدار با بورل، به رویکرد اتحادیه اروپا اعتراض کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان اقدام اخیر اتحادیه اروپا مبنی بر اشاره منفی علیه اسلام‌آباد در قطعنامه آن اتحادیه مرتبط با افغانستان اعتراض و ابراز نگرانی خود را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان،   «شاه محمود قریشی» در ادامه دیدارهای خود با مقام‌های کشورهای مختلف و روسای نهادهای بین المللی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، روز چهارشنبه به وقت محلی در نیویورک با  «جوسپ بورل»  مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ملاقات و پیرامون تحولات منطقه‌ای، وضعیت افغانستان و همکاری‌های دوجانبه رایزنی کرد.

وی در این دیدار مراتب اعتراض و نگرانی پاکستان از اقدام اتحادیه اروپا برای اشاره منفی به اسلام‌آباد در قطعنامه اخیر این اتحادیه درباره افغانستان را به جوسپ بورل منتقل و این اقدام را بیهوده دانست.

قریشی تلاش‌های پاکستان برای ارتقای صلح و ثبات در افغانستان، فداکاری ها در مبارزه با تروریسم و ‌کمک‌های پاکستان برای اطمینان از خروج امن دیپلمات ها و دیگر اتباع خارجی از افغانستان را به اروپایی‌ها متذکر شد.

وزیر امور خارجه پاکستان و نماینده عالی اتحادیه اروپا درباره شیوه‌های ایجاد همکاری‌های دوجانبه نزدیک‌تر بین اتحادیه اروپا و کشورهای همسایه افغانستان برای جلوگیری از بحران انسانی، فروپاشی اقتصادی و جلوگیری از خروج دسته جمعی آوارگان از افغانستان بحث کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز روزهای اخیر در واکنش به قطعنامه اتحادیه اروپا درباره افغانستان گفت: این قطعنامه هیچ ارتباطی با اسلام‌آباد ندارد و اشاره‌های منفی و بی دلیل به پاکستان در این قطعنامه ناامید کننده می‌باشد.

وزیرخارجه پاکستان در دیدار با بورل، به رویکرد اتحادیه اروپا اعتراض کرد

سفر نمایندگان ویژه روسیه و چین به پاکستان 

همزمان با رایزنی‌های وزیر امور خارجه پاکستان برای پیشبرد صلح افغانستان در نیویورک، نمایندگان ویژه فدراسیون روسیه ک چین که پیشتر در کابل با رئیس دولت موقت طالبان نشست برگزار کرده بودند، امروز در  «اسلام‌آباد» با قائم‌ مقام‌ وزارت امور خارجه پاکستان دیدار کردند.

در این دیدار با حضور "محمدصادق" نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور افغانستان، طرفین رایزنی‌های جامعی برای کمک به افغانستان و اتخاذ یک رویکرد مشخص انجام دادند.

روز گذشته نمایندگان ویژه ۳ کشور در کابل با رئیس دولت موقت طالبان دیدار کردند، همچنین جلسه نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان نیز با وزیر خارجه وزیر امور خارجه دولت انجام شد.

گزارش‌ منابع خبری حاکی است شاه محمود قریشی امروز در حاشیه سفر به سازمان ملل با همتایان خود از قطر و چند کشور اروپایی دیدار و درخصوص وضعیت افغانستان به تبادنظر پرداخت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha