نمایشگاه رزمی ، فرهنگی دفاع مقدس در اردبیل گشایش یافت

اردبیل - ایرنا - نمایشگاه رزمی فرهنگی با محوریت جنگ‌های نامنظم عصر چهارشنبه همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در محل باغ موزه دفاع مقدس اردبیل واقع در حاشیه دریاچه شورابیل این شهر گشایش یافت.

به گزارش ایرنا ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در این مراسم از هشت سال دفاع مقدس در ایران به عنوان یک مدرسه بزرگ برای ملت انقلابی ایران یاد کرد که در آن انسان‌های مخلص و بندگان پاک خداوند با جانفشانی‌ها و ایثارگری‌هایشان حماسه‌های فراموش ناشدنی آفریدند.

آیت‌الله سیدحسن عاملی افزود: در امتداد فرهنگ دفاع مقدس و به برکت خون پاک شهیدان در کنار مقاومت مردم ایران و رهبری مدبرانه رهبر معظم انقلاب ، کشورمان به پیشرفت در عرصه‌های مختلف دست یافته و روز به روز بر اقتدار آن در فضای بین‌المللی افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه دشمنان دیرینه ملت ایران اکنون مستاصل شده و یارای نگاه چپ به ایران را ندارند، اظهارکرد : همه این دستاوردهای بزرگ از برکات ارزشمند فرهنگ دفاع مقدس هستند.

وی ادامه داد: دشمنان ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی با استفاده از شیوه‌های ناجوانمردانه همواره قصد تضعیف توانمندی‌های ایران را داشتند، اما خون شهدا و بصیرت این ملت همه توطئه‌های آنان را نقش بر آب کرده است.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه خون شهدا منشاء خیر و برکت برای کشور است، گفت: وظیفه اصلی ما اینک ادامه راه این عزیزان و انتقال آموزه‌های مقدس به نسل نوجوان و جوان ایران است.

آیت‌الله عاملی یادآوری کرد: همین خصایص ملت ایران یعنی مقاومت در برابر زیاده خواهی‌های نظام سلطه و تحریم‌ها برغم ایجاد جنگ روانی با استفاده از امپراطوری رسانه‌ای باعث ناکامی بدخواهان شده است.

نمایشگاه چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس با شعار ما مقتدریم و با محوریت شهید چمران به عنوان شاخص‌ترین سردار در جنگ‌های نامنظم برگزار می‌شود و به همین مناسبت این نمایشگاه در اردبیل نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهید جعفر خراسانی برپا شده است.

این نمایشگاه امسال به گونه‌ای طراحی شده است تا بواسطه فراهم شدن فضای مناسب از سوی تیپ ۳۷ حضرت عباس (ع) در جوار موزه دفاع مقدس این شهر دیدارکنندگان از بدو ورود تا انتها بتوانند از تاریخ اسلام تا تاریخ دفاع مقدس را مرور کنند.

 در بخشی از این نمایشگاه با عنوان افلاکیان خاکی ۷۰ هنرمند بسیجی با آثارشان خاطره‌هایی را از رزمندگان دفاع مقدس در جنگ‌های نامنظم برای دیدار کنندگان به تماشا گذاشته‌اند.

اداره‌ها و ارگان‌های مختلف استان اردبیل نیز عملکردها و دستاوردهای خودشان مرتبط با دفاع مقدس را در این نمایشگاه عرضه کرده‌اند.

باتوجه به همه‌گیری بیماری کرونا برای رعایت موازین بهداشتی تمهیداتی از سوی دست‌اندرکاران نمایشگاه به اجرا درآمده‌اند که از آن جمله می‌توان به توزیع ماسک و اقلام ضدعفونی کننده اشاره کرد.

این نمایشگاه که بیش از ۷۰ غرفه دارد تا پایان هفته دفاع مقدس از ساعت ۹ تا ۲۱ برای دیدار علاقه‌مندان دایر خواهد بود.

مردم مومن استان اردبیل در جریان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیش از سه هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم کرده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha