۳۱ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۲۷
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84480733
۰ نفر

برچسب‌ها

آیت الله عیسی قاسم خواستار برگزاری همه‌پرسی در بحرین شد

تهران – ایرنا – آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین روز چهارشنبه خواستار برگزاری همه‌پرسی در این کشور شد.

به گزارش ایرنا، آیت الله شیخ عیسی قاسم در توییتی خواستار برگزاری همه پرسی در این کشور برای مشخص شدن وزن مخالفان حکومت شد.

حساب توییتری رهبر نهضت اسلامی بحرین نوشته است: برای فهمیدن وزن مخالفان در بحرین، کافی است که همه پرسی آزاد مردمی حتی اگر شده در خصوص یکی از موضوعات مورد اختلاف میان ملت و حکومت برگزار شود تا مشخص گردد که مردم در یک وادی و حکومت در وادی دیگری است.

در ادامه این توییت آمده است: موضوع عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی یا هر موضوع دیگری را مورد همه پرسی قرار دهید.

حساب آیت الله عیسی قایم در توییت دیگری نیز نوشته است: دولتمردان بسیار می‌گویند گفت وگو تنها زیر سقف پارلمان ممکن است. اگر منظور پارلمانی دولتی همچون پارلمان فعلی است که به نظر شورای حکومتی وابسته است، پس این عین دیکتاتوری است.

رهبر شیعیان بحرین افزوده است: نظر مثبت ما پارلمانی است که برآمده از اراده آزاد مردم است. در این خصوص با مردم همراهی کنید.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده‌ها کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته و رژیم آل خلیفه همچنین صدها بحرینی را نیز سلب تابعیت کرده است.

گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به دلیل سرکوب مخالفان محکوم کرده‌ و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha