اهتمام به جهانی کردن دستاوردهای دفاع مقدس

تهران- ایرنا- همزمان با هفته دفاع مقدس موسسه فرهنگی و هنری انتشارات بین المللی الهدی دو نشریه « الوحده و اکو آو اسلام» را با هدف انتقال ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس و الگوسازی در سطح جهانی منتشرکرد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از موسسه فرهنگی و هنری انتشارات بین المللی الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، مدیر مسئول این دو نشریه هدف از انتشار این دو نشریه به زبان های عربی و انگلیسی با موضوع دفاع مقدس را، معرفی و تبیین ابعاد مختلف و همچنین الگو پذیری و اهتمام ویژه به هشت سال دفاع مقدس عنوان کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اسدی موحد در ادامه ، یکی از ویژگیهای مهم انتشار این دو نشریه در سطح جهانی همزمان با هفته دفاع مقدس را توجه به ذائقه های مخاطبان در اقصی نقاط جهان دانست و گفت: پیش تر از طریق ذائقه شناسی مخاطبان مطالب این دو نشریه آماده انتشار شده است.

تاکید بر هدایت معنوی جوانان و نوجوانان

وی همچنین توجه به ارزشها و فضائل عالی انسانی، مکارم اخلاقی، نقش پرستاران و پزشکان، ‌روحانیت در هدایت معنوی جوانان در جنگ از جمله موضوعات برخی مقالات این دو نشریه عنوان کرده است.

اهتمام به جهانی کردن دستاوردهای دفاع مقدس

به گفته وی، با عنایت به فرارسیدن هفته دفاع مقدس و در راستای اجرای فرامین و منویات رهبرمعظم انقلاب اسلامی (مدّ ظلّه العالی) در خصوص ضرورت حفظ و نشر دستاوردها، آرمان‌ها، آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، مؤسسۀ فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی به عنوان تنها مؤسسۀ مطبوعاتی جمهوری اسلامی که دارای مجلاتی با دایرۀ انتشار فراملی است، اقدام به تهیه، تولید و انتشار دو ویژه‌نامۀ بزرگداشت این ایام مقدس و غرورانگیز کرد.

فهرست مطالب:

سرمقاله در پاسداشت "ارزش های دفاع مقدس" به قلم مدیر مسئول نشریه،

اهتمام به جهانی کردن دستاوردهای دفاع مقدس

"دفاع مقدس و احیای ارزش‌های والای انسانی"  عنوان یادداشت ویژه این شماره به قلم محمد مهدی اسماعیلی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی،"ایثار، عشق است، و در دایره نفوذ عقل، نیست.

اهتمام به جهانی کردن دستاوردهای دفاع مقدس

" مقاله‌ای به قلم ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دل نوشته‌ای از قول فرزندان شهدا به قلم ایوب دهقان‌کار با عنوان "و شهید نامی بود که او برای عاشقانش برگزید..."،مقالاتی در بیان دستاوردهای مادی و معنوی دفاع مقدس در عرصه‌های مختلف،بررسی و تحلیل نقش و تأثیر حضور بانوان، پزشکان، روحانیون و طلّاب در طول هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ،مقایسه هنرهای تجسمی پس از دفاع مقدس و جنگ جهانی در مقاله‌ای تحلیلی با همین عنوان،مقاله‌ای در تبیین و تشریح توصیف ارزشمند مقام معظم رهبری (مدّ ظلّه العالی) از دفاع مقدس با عنوان "دفاع مقدس، بخشی از هویت ملت ایران است"،مقاله‌ای با عنوان "نقش رهبری و ولایت در همبستگی و اتحاد ملی در سالهای دفاع مقدس" در تبیین نقش پررنگ راهنمایی‌ها و رهبری مقام عظمای ولایت در پیروزی‌های رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی، بازخوانی کتاب "قاسم سلیمانی" با موضوع خاطرات و یادواره‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در باب اهمیت و جایگاه جهاد و شهادت‌طلبی درعرصه‌های دفاع مقدس از جمله مطالب مندرج در این نشریات هستند.

اهتمام به جهانی کردن دستاوردهای دفاع مقدس

فایل حجم بالا جهت انتشار در خارج از کشور به آدرس های ذیل قابل دانلود است. 

https://drive.google.com/file/d/۱PM-۲XmVyG۱_obSUqzFEhCOHF۲WDHm۸--/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/۱E۲LU۰b۷۳zx۱EwXfLe-QL-tqPPC۲PyKQc/view?usp=sharing

به گزارش ایرنا، موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی در سال ۱۳۶۳ به عنوان یک ناشر بین المللی با هدف ایجادگسترش همکاری های بین المللی بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای جهان در عرصه کتاب و سایر محصولات فرهنگی تاسیس شد و با افتتاح ۷ نمایندگی رسمی در کشورهای افغانستان (کابل)، قرقیزستان (بیشکک)، ترکمنستان (عشق آباد)، انگلستان (لندن)، تاجیکستان (دوشنبه)، آذربایجان (باکو)، عراق (نجف)  فعالیت خود را در نقاط مختلف جهان گسترش داد که برخی از این نمایندگی ها تاکنون نیز فعال است. (نمایندگی های بیشکک و کابل)
این موسسه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین محمد اسدی موحد در دوران خدمت خود توانسته بیش از دو هزار عنوان کتاب را در موضوعات مربوط به دین و اندیشه های اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ، علوم اجتماعی، فقه، فرهنگ و معارف شیعی به ۴۱ زبان از جمله زبان های فارسی، عربی، انگلیسی، روسی، آلمانی، فرانسه، ایتالیایی، اسپانیولی، یونانی، ترکی استانبولی، ترکی آذری، ارمنی، تائی، تاجیکی، امهری، بلغاری، بنگالی، سواحیلی، اندونزیایی، ترکمنی، قرقیزی، قزاقی، بوسنیایی، صربی، تامیلی، ازبکی، هندی، اردو، پشتو، هوسائی، آلبانیایی، کره ای، تایلندی، ژاپنی، چینی، فیلیپینی، سوئدی، مجاری، گرجی، کرواتی، کردی و عبری منتشر و توزیع کند.

اهتمام به جهانی کردن دستاوردهای دفاع مقدس


علاوه بر انتشار کتاب، چندین شماره نشریه و مجلات گوناگون به زبانهای مختلف در گرامیداشت سردار دلها و مرد میدان شهید حاج قاسم سلیمانی نیز منتشر شده است.
این موسسه همچنین بیش از ۲۰۰ برنامه درراستای گرامیداشت نخستین سالگرد عروج ملکوتی سردار شهید سلیمانی با همکاری اداره کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور و همت نمایندگی‌های فرهنگی در اقصی نقاط جهان اجرا کرده است.

انتشار نشریه به مناسبت سالگرد آیت الله تسخیری و برخی نشریات مناسبتی از جمله دیگر فعالیت ها و انتشارات این موسسه به شمار می آید.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha