حفظ تمامیت ارضی از جمله دستاوردهای دفاع مقدس بود

تهران - ایرنا - وزارت امور خارجه تاکید کرد: حفظ تمامیت ارضی، دفاع از خاک و مرز و استقلال این کهن سرزمین از جمله دستاوردهای ملت سرافراز ایران در دفاع مقدس بود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، وزارت امور خارجه در بیانیه ای به مناسبت هفته دفاع مقدس تاکید کرد: فرا رسیدن هفته دفاع مقدس یادآور و نماد مقاومت، پایداری، ایثار، رشادت و پیروزی ملت بزرگوار ایران در دفاع از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و حراست از خاک پاک ایران را گرامی می داریم.

در این بیانیه آمده است: این برهه پرفراز و نشیب، در تاریخ ایران عزیز و در اذهان و قلوب مردمان این دیار همواره جاودان می ماند و یاد شهیدان و ایثارگران این دفاع مقدس در قله رفیع مجاهدان فی سبیل الله و در تاریخ پرافتخار میهن اسلامی ثبت و ماندگار خواهد ماند.

این بیانیه می افزاید: دفاع مقدس مردم رشید ایران و جان فشانی شهدا و ایثار ایثارگران درس های زیادی برای خیر خواهان و بدخواهان ملت ایران به میراث گذاشت. درس فداکاری و پایداری به عنوان الگویی برای مقاومت برای آزادی خواهان، پاسخ قاطع ملت ایران به متجاوز و بدخواهان و توطئه گران.

وزارت امور خارجه در این بیانیه تاکید کرد: حفظ تمامیت ارضی، دفاع از خاک و مرز و استقلال این کهن سرزمین از جمله دستاوردهای ملت سرافراز ایران در دفاع مقدس بود.

این بیانیه می افزاید: جنگ ۸ ساله علیه ملت ایران اقدامی ناقض مبانی و حقوق بین المللی و  بر هم زننده ثبات منطقه بود و آثار و تبعات ویرانگری بر امنیت منطقه ای بر جای گذاشت.

در این بیانیه آمده است: حمایت قدرت های بین المللی و در راس آن ها دولت ایالات متحده آمریکا و حمایت برخی در منطقه از متجاوز، باعث استمرار تجاوز  و وقوع جنگ های دیگری در منطقه خلیج فارس شد.

وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران طی چند دهه گذشته همواره منادی گفتگو و دیپلماسی با همسایگان بوده است و همچنان تفاهم، رفع سوءتفاهمات و گفت وگو را تنها مسیر راه صلح و امنیت و توسعه در منطقه می داند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که خود مزین و مفتخر به حضور جمعی از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت است، بار دیگر یاد همه شهدا و ایثارگران دفاع مقدس مردم شریف ایران اسلامی را،   گرامی می دارد و علو درجات شهدای گرانقدر را از درگاه ایزد متعال خواستار است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha