مدارس با جمعیت کم از اول مهر حضوری بازگشایی می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: امسال کلاس‌های مدارس با کمتر از ۱۵ دانش‌آموز که بیشتر شامل مناطق روستایی و عشایری است، از اول مهر به‌صورت حضوری برگزار می‌‍‌شود.

محمدعلی واقعی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار شد افزود: دانش‌آموزان بیشتر مدارس استان سال تحصیلی جدید را غیرحضوری آغاز می‌کنند و کلاس‌های کمتر از ۳۰ دانش‌آموز از ۱۵ مهر حضوری خواهند بود.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید به‌صورت تدریجی و تلفیقی است گفت: از ابتدای آبان دانش‌آموزان مدارس زیر ۳۰۰ نفر در کلاس‌های حضوری شرکت خواهند کرد و کلاس‌های حضوری مدارس با بیش از ۳۰۰ دانش‌آموز نیمه دوم آبان ماه برگزار می‌شود. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در بازگشایی مدارس سلامت دانش‌آموزان در اولویت است، اضافه کرد: در بازگشایی مدارس اصل تدریجی بودن، اقتضایی بودن، تقدم ذاتی سلامت دانش‌آموزان، ارتقای کیفیت، تفویض اختیار با استان‌ها و مناطق، عدالت در فرصت‌های آموزشی، اقناع‌سازی جامعه و خانواده‌ها و اصل آرامش و نبود تنش توسط وزارت آموزش و پرورش دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال زنگ مهر و مقاومت در همه شهرستان‌ها با حضور مسوولان نواخته خواهد شد، گفت: مراسم محوری آغاز سال تحصیلی که قرار بود سوم مهر امسال در شهرستان نهبندان برگزار شود، به دلیل همزمانی با برگزاری جلسه ستاد ملی کرونا و لزوم حضور استاندار و برخی مسوولان در این جلسه، مقرر شد که در یکی از مدارس شهر بیرجند برگزار شود.

واقعی با اشاره به اینکه تمامی معلمان خراسان جنوبی کار واکسیناسیون آنها به اتمام رسیده است افزود: واکسیناسیون بیش از ۱۰ هزار دانش‌آموز متوسطه دوم استان نیز به زودی آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در راستای استفاده بهینه از وسایل و امکانات، کارگاه اقتصاد مقاومتی را تشکیل داده است گفت: این کارگاه ماموریت دارد که تمامی وسایل کارکرده و اسقاطی را تعمیر کند و به چرخه استفاده بازگرداند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها رایانه، میز، صندلی و هر آنچه اضافه بر نیاز است را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند تا تعمیر و برای مدارس از آنها استفاد شود.

وی گفت: برای تعیین ساعت نماز در مدارس شعار «زنگ نماز - بانگ اذان» را انتخاب کردیم که کلاس‌های درس به محض شنیدن صدای اذان تعطیل شود و دانش‌آموزان به نماز اول وقت می‌روند.

واقعی افزود: این یکی از طرح‌های نوآورانه در خراسان جنوبی است که در وزارتخانه هم بسیار مورد استقبال قرار گرفت و به سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی عنوان کرد: استاندار خراسان جنوبی یک میلیارد و ۲۰۰ میلییون تومان برای تجهیز پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی استان اختصاص داد که درخواست ما این است به دلیل مشکل در نقدینگی اسناد خزانه این اعتبار به صورت نقدی اختصاص یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی در سه سال متوالی رتبه عالی و شایسته تقدیر در زمینه سودآموزی را کسب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha