مدیران کل استان‌ها توجه بیشتری به ورزش ناشنوایان داشته باشند

خرم آباد- ایرنا - رییس فدراسیون ورزش ناشنوایان کشور گفت: مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها باید توجه بیشتری به ورزشکاران ناشنوا داشته باشند و جایگاه هیات آنها را جدی بگیرند.

به گزارش ایرنا مهرداد تیشه گران روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیات ورزش های ناشنوایان لرستان اظهارکرد: ورزش ناشنوایان کشور مظلوم واقع شده است و باید به هیات آنها توجه شود اما بسیاری از مدیران کل به این موضوع توجه نمی کنند.

وی افزود: فدراسیون ورزش ناشنوایان کشور  ۶۵ سال سابقه و از فدراسیون جانبازان و معلولان نیز قدمت بیشتری دارد اما حق ورزشکاران ناشنوا در کشور ضایع شده است.

تیشه گران اضافه کرد: ورزشکاران ناشنوا نیز زحمت می کشند و پرچم ایران را بالا می برند بنابراین مسوولان باید به فکر هیات ناشنوایان باشند و برای مدیران کل ورزش و جوانان استان ها  فرقی بین این ورزشکاران با سایر هیات ها نباشد.

وی فعالیت در حوزه ورزش ناشنوایان را کاری سخت و مشکل دانست و گفت:  ۱۷ رشته ورزشی در فدراسیون ورزش های ناشنوایان فعالیت دارد در حالیکه هیچ فدراسیونی اینگونه نیست.

وی با بیان اینکه مشکل قهرمانان و ورزشکاران ناشنوا اشتغال و معیشت آنان است ادامه داد: اسامی ۱۰ نفر از ورزشکاران ناشنوای قهرمان المپیک و جهان را برای استخدام به سازمان بهزیستی اعلام کرده ایم.

تیشه گران با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش، مدارس استثنایی ،شهرداری و بهزیستی جهت توسعه ورزش ناشنوایان یادآورشد: در هر استانی یک سالن تخصصی ورزش های ناشنوایان باید وجود داشته باشد و در لرستان نیز مدیریت ورزش استان این سالن را طبق ماده ۸۸ به این هیات اختصاص دهد .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha