وزیر کشور حکم شهردار شیراز را تایید کرد
سید احسان اصنافی

شیراز-ایرنا-سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: حکم سید احسان اصنافی شهردار منتخب شیراز از سوی وزیر کشور تایید شد.

علی‌اکبر سلطانی چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: حکم سید احسان اصنافی شهردار منتخب کلانشهر شیراز  چهارشنبه ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ از سوی احمد وحیدی وزیر کشور تایید شد.
سلطانی ادامه داد: مراسم تحویل حکم اصنافی بعنوان شهردار شیراز عصر امروز چهارشنبه در تهران انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: اصنافی در حال حاضر تهران است و بعد از بازگشت وی مراسم معارفه شهردار در شیراز رسما برگزار خواهد شد.

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز سوم شهریورماه ۱۴۰۰ در سیزدهمین جلسه علنی خود، سید احسان اصنافی را با هشت رأی از ۱۳ رأی به عنوان شهردار شیراز انتخاب کردند.
حیدر اسکندرپور آخرین شهردار شیراز بود که ۱۴ مردادماه ۱۴۰۰ با روی کار آمدن شورای ششم شهر شیراز که ترکیبی از اصولگرایان دو لیست شانا و ائتلاف شما است،‌به کارش پایان داد تا کارها به سرپرست سپرده شود. 
شورای اسلامی شهر شیراز از ۲۲ گزینه برای تصدی پست شهرداری شیراز برنامه عملیاتی خواست و در نهایت این تعداد به پنج نفر شامل سید احسان اصنافی، محمدعلی چوبینی ،علی حسین رعیتی‌فرد، ، محمد فرخ‌زاده و محمد بذرافشان کاهش یافت و این افراد از صبح چهارشنبه سوم شهریورماه ۱۴۰۰ مورد سوال و مصاحبه اعضای شورای شهر شیراز قرار گرفتند.
محمد بذرافشان، محمدعلی چوبینی و محمد فرخ زاده در ادامه جلسه دوازدهم و سیزدهم شورای اسلامی شهر شیراز از این رقابت کناره گیری کردند و در نهایت سید احسان اصنافی به عنوان شهردار این کلانشهر انتخاب شد.

سید احسان اصنافی متولد شیراز و دانش آموخته مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه شیراز  است.
وی سابقه حضور در هیات رئیسه چهارمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز را در کارنامه دارد و در دوره ششم نیز نایب رئیس شورای این شهر شد.
اصنافی در زمان ارائه برنامه‌های خود برای تصدی مسئولیت شهرداری این کلانشهر، حفظ شانیت شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت را به عنوان نخستین سرفصل برنامه های خود مطرح کرده بود.
توجه به رفع مشکل حاشیه نشینی، تکمیل طرح های جامع ناتمام همچون طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهری شیراز، اولویت بندی پروژه‌های ناتمام، بازسازی ناوگان حمل و نقل شهری، مطالبه تعهدات دولت در حوزه حمل و نقل، بازنگری در بعضی سازمان ها همچون معاونت حمل و نقل و سازمان حمل مسافر از دیگر مورد توجه اصنافی در ارائه برنامه‌های خود بود. توجه به برنامه های فرهنگی و اجتماعی و استفاده بهینه از بودجه شهرداری از دیگر موارد مورد تاکید اصنافی بود.
اصنافی همچنین مبارزه با فساد در شهرداری را نیازمند شفافیت مانیتورینگ همه فعالیت های شهرداری دانست و گفت: ساختارهای پوسیده و ۶۰ ساله نظارتی در شهرداری باید بازنگری شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha