بهره‌برداری از ۴۴ طرح آموزش‌ و پرورش استثنایی در۱۴۰۰

تهران- ایرنا- رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از افتتاح و بهره‌برداری ۴۴ پروژه آموزش و پرورش استثنایی با زیربنای ۴۲ هزار و ۸۶ مترمربع همزمان با آغاز سال تحصیلی خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان آموزش و پرورش استثنایی؛ سیدجواد حسینی با اعلام این خبر گفت: این پروژه‌های سازمان برای سال تحصیلی امسال شامل ۳۴ مدرسه، سه سالن ورزشی و  هفت پروژه دیگر مرتبط با آموزش و پرورش استثنایی است. ، همچنین همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۲ پروژه شامل ۱۱ مدرسه و یک مرکز جامع تشخیصی، آموزشی و توانبخشی  نیز کلنگ زنی خواهد شد.

وی با ارائه آخرین آمار برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سال جاری اظهار داشت: تا کنون یک میلیون ۴۳۹ هزار  و  ۶۱۷  نوآموز  بدو ورود به دبستان معادل با ۹۸ درصد در برنامه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان نوبت گیری کرده اند که از این تعداد یک میلیون ۴۰۲ هزار  و ۵۴۹ نوآموز  معادل با ۹۵.۵ درصد ارزیابی شده اند.  

او تصریح کرد: تاکنون ۱۱۹ هزار نوآموز معادل با  ۱۰.۱۸ درصد  ارجاع هوش تخصصی، ۱۹ هزار و ۴۳۵ نوآموز معادل با  ۱.۶۶ درصد  ارجاع شنوایی، ۵۲ هزار و ۱۴۴ نوآموز معادل با ۴.۴۶ درصد ارجاع بینایی  و ۲ هزار و ۲۱۱  نوآموز معادل با ۲ درصد ارجاع جسمی حرکتی و ۴۵۲  نوآموز معادل با چهار صدم درصد ارجاع اتیسم شده اند.  

وی افزود: همچنین ۹ هزار و ۳۳۷ دانش آموزان معادل با ۹۷.۱۷ درصد تست جهش تحصیلی را انجام داده اند و ۳۸ هزار  و ۱۷۴ نوآموز بدو ورود به  پیش دبستان نیز در برنامه سنجش نوبت گیری کرده اند.  

حسینی درخصوص مشکلات سامانه سیدا تاکید کرد: در حال حاضر ثبت نام و ارزشیابی در مقطع پیش دبستان، دبستان و پیش حرفه ای  و متوسطه حرفه ای  مشکلی ندارد و در حال انجام است  و مشکلات کلاس های چند پایه و صدور کارنامه مقطع پیش حرفه ای نیز در حال حل شدن است.  

جانشین وزیر در طرح هدایت (هر دانش آموز یک تبلت هر تبلت یک کلاس یک مدرسه ) در زمینه ثبت و سفارش کتب درسی گفت:  توزیع  کتب درسی در مقطع پیش دبستان، دبستان، پیش حرفه ای و متوسطه حرفه ای در حال انجام است و  تاکنون  ۹۰ درصد کتاب های بریل نیز در استان ها توزیع شده است.

حسینی بیان اینکه بر اساس آخرین آمار بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار دانش آموز کم برخوردار از دسترسی به تبلت محروم هستند اظهار داشت: بخشی از این نیاز از طریق اعتبار هوشمندسازی مدارس و توسط سازمان نوسازی مدارس تامین خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha