چتر پدافند هوایی ارتش بر آسمان قشم گسترده است

قشم- ایرنا- فرمانده پدافند هوایی جزیره قشم گفت: چتر پدافند هوایی ارتش بر آسمان جزیره قشم گسترده است و هر اجتماعی زیر پوشش قرار می‌گیرد.

سرهنگ محمد برزگر در آیین افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس گمرک قشم افزود: هم اکنون دفاع از مناطق حساس جزیره قشم بر عهده ماست که برای انجام وظایف خود در آمادگی  و هوشیاری کامل به سر می‌بریم.

وی همچنین درباره جنگ تحمیلی گفت: ارتش در هشت سال دفاع مقدس سه عملیات متمایز انجام داد که باعث شد صدام و نیروی تا دندان مسلح بعثی نتواند به اهداف شوم خود برسند.

فرمانده پدافند هوایی جزیره قشم تصریح کرد: نخستین عملیات در سه روز اول جنگ بود که صدام  با حضور در خوزستان از تصرف تهران را در آینده ای نزدیک خبر داد.

وی افزود: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با پرواز ۱۴۲ هواپیما بیش از سه هزار تُن بمب بر سر عراق ریختند وکه در نتیجه آن عراق زمینگیر شد و  از پیشروی بازماند.

برزگر ادامه داد: دومین عملیات، جریان حمله به اچ۳ است که در آن با یک عملیات پیچیده و تلاش شبانه‌روزی، سه پایگاه عراق در غرب این کشور که جنگنده‌ها و هواپیماهای خود را در آن تجمیع کرده‌بود، توسط نیروی هوایی ارتش مورد هدف قرار گرفت.

وی تصریح کرد: عملیات حمله به اچ۳ که هنوز برای نیروی هوایی آمریکا تدریس می‌شود، در فیلمی به همین نام به تصویر کشیده شده و علاوه بر آن کتاب‌های مختلفی در توصیف آن نوشته شده‌است.

فرمانده پدافند هوایی جزیره قشم افزود: عملیات دیگری که نیروی هوایی ارتش در آن نقش مهمی داشت عملیات والفجر۸ و آزادسازی خرمشهر بود.

وی ادامه داد: در عملیات مذکور سامانه موشکی پدافندی ارتش توانست ۷۳ پرنده و جنگنده عراقی را سرنگون و برتری هوایی را به نفع ایران تغییر دهد.

برزگر خاطرنشان کرد: پس از آنکه برتری هوایی حاصل شد، نیروهای زمینی و پیاده امکان پیشروی و آزادسازی را پیداکردند.

به گزارش ایرنا، نمایشگاه دفاع مقدس گمرک طی مراسمی با حضور امام جمعه، فرماندهان سپاه، پدافند هوایی ارتش جزیره، ناوتیپ رزمی ۱۱۲ ذوالفقار، نیروی انتظامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد منطقه آزاد و سایر مسوولان محلی قشم افتتاح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha