اطلاعیه شاخه فرهنگیان حزب مردم‌سالاری درآستانه بازگشایی مدارس

تهران- ایرنا- شاخه فرهنگیان حزب مردم‌سالاری در اطلاعیه‌ای خواستار ارتقای سطح کیفی آموزش و بهبود شرایط فرهنگیان از جمله همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و به ویژه تعیین تکلیف رتبه‌بندی معلمان شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شاخه فرهنگیان حزب مردم‌سالاری در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، در اطلاعیه‌ای خواستار ارتقای سطح کیفی آموزش، بهبود شرایط تحصیل دانش‌آموزان وهمچنین بهبود شرایط فرهنگیان از جمله همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و به ویژه تعیین تکلیف رتبه‌بندی معلمان شد.

دراطلاعیه این حزب آمده با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک‌آغاز سال نو تحصیلی، ابراز امیدواری شده است با تکمیل واکسیناسیون در کشور، هر چه زودتر شاهد بازگشایی مدارس به صورت حضوری باشیم.

شاخه فرهنگیان حزب مردم‌سالاری خاطرنشان کرد: با عنایت به عدم فراهم بودن زیرساخت‌های آموزشی و همچنین فقر و مشکلات اقتصادی که دسترسی به ساده‌ترین ابزارهای آموزش مجازی از جمله تلفن همراه هوشمند را برای تعداد زیادی از دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها با دشواری‌های فراوانی مواجه ساخته بود، آموزش مجازی در کشور مشکلات تحصیل را در کشور دوچندان کرد.

این اطلاعیه یادآور شد: استفاده از فضای مجازی با توجه به هزینه‌های بالا و محدودیت‌های اینترنت، نه تنها دانش‌آموزان، بلکه معلمان را نیز با مشکلات فراوانی مواجه کرد تا کرونا و مشکلات ناشی از آن نیز بر مشکلات آموزش و پرورش افزوده شود.

شاخه فرهنگیان حزب مردم‌سالاری تصریح کرد: در صورت تداوم شرایط کنونی و محدودیت‌های ناشی از آموزش مجازی، لازم است وزارت آموزش و پرورش، راهکارهایی در نظر بگیرد تا فقر و مشکلات مالی، مانع از ادامه تحصیل دانش‌آموزان و افت آموزش به ویژه در مناطق محروم و کمتر برخوردار نشود. البته این امر و رفع سایر مشکلات حوزه آموزش و پرورش مستلزم انتخاب وزیری متخصص و باتجربه برای این وزارتخانه است که در آستانه بازگشایی مدارس همچنان با سرپرست اداره می‌شود.

شاخه فرهنگیان حزب مردم‌سالاری اضافه کرد: کارشناسان و مدیران باتجربه و متخصص و توانمند فراوانی در بدنه آموزش و پرورش حضور دارند که می‌توان از توان آنها برای هدایت آموزش و پرورش استفاده کرد.

حزب مردم سالاری در این اطلاعیه با اشاره به وعده رییس جمهوری در نشست هیات دولت مبنی بر ضرورت رسیدگی به مشکلات فرهنگیان و وضعیت حقوقی و رفاهی آنها یادآور شد: این امر تنها زمانی امکانپذیر است که اولا اراده‌ای عملی در مجموعه دولت و حاکمیت برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش و در اولویت قرار گرفتن مقوله آموزش در کشور ایجاد شود و ثانیا وزیر و مدیرانی آشنا به امور در راس این وزارتخانه قرار گیرند.

شاخه فرهنگیان حزب مردم‌سالاری اضافه کرد: یکی از مهمترین اولویت‌های آموزش و پرورش، رتبه‌بندی شاغلین و همسان‌سازی حقوق و مزایای بازنشستگان سال ۹۹ و بهبود شرایط رفاهی فرهنگیان و بازنشستگان است که متاسفانه علی‌رغم وعده‌های داده شده از سوی دولت و مجلس هیچ اقدام عملی انجام نشده است.

 در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: از سوی دیگر تقسیم‌بندی‌هایی که بدون توجه به مقوله عدالت و صرفا با تقسیم‌بندی مدارس به دولتی و غیرانتفاعی و هیات امنایی صورت گرفته صرفا موجب کاهش انگیزه دانش‌آموزان کمتر برخوردار اما با استعداد و همچنین افزایش شکاف‌های تحصیلی و به‌تبع آن تبعیض‌های اجتماعی و فرهنگی خواهد شد که متاسفانه کمتر به این موضوع توجه شده است.

شاخه فرهنگیان حزب مردم‌سالاری نوشت: در حالی که تحصیل بر مبنای قانون اساسی رایگان است اما متاسفانه اغلب امکانات در مدارسی متمرکز شده که بتوانند پول بیشتری از دانش‌آموزان دریافت ‌کنند. متاسفانه بی‌عدالتی در آموزش و پرورش، هم در تقسیم امکانات آموزشی بین دانش‌آموزان و هم در بهبود شرایط فرهنگیان محسوس و ملموس است اما ظاهرا اراده قدرتمندی برای رفع این مشکلات دیده نمی‌شود.

شاخه فرهنگیان حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه اقدامات عملی در جهت بهبود شرایط تحصیل دانش‌آموزان و شرایط معیشتی معلمان و ارتقای سطح آموزش و پرورش در کشور بسیار ضروری بوده و خواهد بود، اضافه کرد: توسعه کیفی آموزش و پرورش، پایه رشد و توسعه هر کشوری است و این تنها در صورتی امکانپذیر است که اراده‌ای جمعی در کل حاکمیت برای رفع مشکلات آموزش و پرورش ایجاد شود و در این زمینه دولت و وزارت آموزش و پرورش نقش محوری خواهند داشت.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha