۳۱ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۲
کد خبرنگار: 948
کد خبر: 84480549
۰ نفر

برچسب‌ها

سند توسعه روستایی فاروج خراسان شمالی در حال تدوین است

بجنورد- ایرنا- نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: سند نهایی توسعه عمرانی و اشتغال‌زایی ‌روستاهای شهرستان فاروج خراسان شمالی در حال تدوین است و بزودی تکمیل و اجرایی می‌شود.

به گزارش ایرنا، علی آذری عصر چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات فاروج که با حضور استاندار خراسان شمالی برگزار شد، اظهار داشت: برای توسعه روستاهای این شهرستان سند توسعه روستایی تنظیم شده و قرار نیست ۴۰ سال عقب ماندگی را ادامه دهیم و آسفالت راه روستایی این شهرستان پیگیری می شود و در آینده ای نزدیک این مشکل اساسی در این شهرستان نیز برطرف می شود.

وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: رزمندگان با دست خالی جنگ را اداره و مردم را پشتیبانی کردند و با گذر از این دوران متوجه روحیه استقامت و شهادت می شویم که امروزه رو به ضعف است که باید در راستای حفظ این ارزش ها تلاش کرد.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دشمنان همواره تلاش می کنند که ناامیدی و یاس را به مردم جامعه تزریق کنند و این مردم هستند که در دهه دوم انقلاب باید رفتارهای نا امید را از خود دور کنند.

وی در مورد طرح های افتتاح شده امروز در شهرستان فاروج گفت: اگر دیدگاه جهادی حاکم در این شهرستان بود، این طرح ها باید تاکنون افتتاح می شد و در حال حاضر باید در جهت وحدت و توسعه این شهرستان محروم تلاش کرد.

آذری ادامه داد: کم کاری های داخل و اقتصاد بیمار استان با وحدت مردم و سفرهای استاندار به نتیجه رسید و توانستیم با همکاری مدیران استانی فعل خواستن را معنا کنیم.

سند توسعه روستایی فاروج خراسان شمالی در حال تدوین است

امام جمعه فاروج در خراسان شمالی هم گفت: راه روستایی و تامین آب آشامیدنی تعدادی از روستاهای این شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارد و باید اعتبار خاصی برای رسیدگی به این مشکلات تخصیص داده شود.

حجت الاسلام علی نوروزی اظهار داشت: روستای بیرم آباد و امیرآباد دارای جاده خاکی است و مردم را با مشکل مواجه کرده که باید به این منطقه رسیدگی شود.

امام جمعه فاروج مصلای شهر را نیز از دیگر طرح هایی عنوان کرد که نیاز به اعتبار دارد و افزود: این طرح نیاز به بودجه زیاد دارد و از برخی از ارگان ها درخواست کمک کرده ایم ولی نتیجه نگرفته ایم.

وی سرکشی استاندار خراسان شمالی به شهرستان فاروج را بسیار ارزنده ارزیابی کرد و گفت: پیشوایان ما با قدرت خداوند کار می کردند و اگر برای رضای خداوند کار کنیم خستگی نیز احساس نمی کنیم کما اینکه مسوولان استانی چنین رویکردی دارند.

حجت الاسلام نوروزی ادامه داد: سودرساندن و خدمتگزاری به جامعه اسلامی بزرگترین ارزش و فضیلت اخلاقی است که مسولان خادم مردم را افتخار می دانند.

وی عنوان کرد: باید فرصت ها را قدر بدانیم و دوران خدمتگزاری را غنیمت بدانیم و برای رسیدگی به مشکلات مردم تلاش کنیم.

امام جمعه فاروج افزود: مردم کمبودها و فشارها را به خوبی مطلع هستند و اگر مسولان در کنار مردم باشند و مشکلات را توضیح دهیم و از طرف مسولان خدمتگزاری ببینند مردم نیز صبر می کنند و پای کار می ایستند و در مقابل اگر مسوولان فخر فروشی کنند موجب دلسردی مردم می شود.

وی بیان کرد: سرکشی مسوولان به مناطق محروم باعث دلگرمی مردم می شود و آنها را در ادامه حفط ارزش های انقلاب امیدوارتر می کند.

استاندار خراسان شمالی در سفر یکروزه به شهرستان فاروج در شرق استان سه طرح مجتمع خدمات رفاهی بین راهی، بهسازی جاده ورودی شرقی و مجموعه ورزشی کارگران را افتتاح شد.

شهرستان فاروج با حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha