مدارس کم جمعیت استان سمنان از یکم مهر به صورت حضوری بازگشایی می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: سال تحصیلی جدید از روز شنبه برای ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز مدارس کم‌جمعیت ( دارای کمتر از ۵۰ دانش‌آموز) در مناطق عشایری و روستایی مانند فولادمحله، برخی مناطق کالپوش، بیارجمند چاشم و معلمان) به صورت حضوری آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمد دستورانی روز چهارشنبه در نشست خبری با حضور رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس در اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان ابراز داشت: برای مقاطع اول و دوم ابتدایی که درگاه ورود به دنیای تعلیم و تربیت است، برنامه‌های ویژه در نظر گرفته شده است و این دانش‌آموزان هر هفته یک روز برای آشنایی با معلم، هم‌کلاسی‌ها و فضای آموزشی باید در مدرسه حضور یابند.

وی افزود: دانش‌آموزان پایه نهم به دلیل قرارگرفتن در آستانه انتخاب رشته و تعیین سرنوشت و پایه دوازدهم به دلیل در پیش‌داشتن کنکور نیز در استان سمنان بر اساس نوبت‌بندی در کلاس‌های درس حضور می‌یابند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: اراده وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی مقابله با کرونا بر بازگشایی اقتضایی مدارس با سه روش حضوری، نیمه‌حضوری و مجازی است.

دستورانی ابراز داشت: سال گذشته نیز تصمیم بر همین منوال بود اما به دلیل بی‌اعتمادی خانواده‌ها نسبت به حفظ سلامت فرزندشان این هدف عملی نشد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته نگرانی خانواده‌ها برحق بود افزود: امسال با گسترش و سرعت واکسیناسیون و کسب تجارب بیشتر، نگرانی چندانی برای بازگشایی مدارس وجود ندارد و خستگی خانواده‌ها از شرایط فعلی نیز رغبت آنان برای بازگشایی مدارس را افزایش داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: مدارس با تعداد دانش‌آموز کمتر از ۱۵۰ نفر از نیمه دوم آبان به صورت نیمه‌حضوری در قالب سه گروه ۲ در هفته یا ۲ گروه سه در هفته به صورت نیمه حضوری فعالیت می‌کنند.

دستورانی بیان کرد: کلاس‌های عملی هنرستان‌ها نیز با تعداد کمتر از ۱۵ نفر به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی افزود: شعار سال تحصیلی جدید در استان سمنان، «تسهیل فرصت یادگیری با کیفیت درگام دوم انقلاب» است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: شنبه سوم مهر ۱۴۰۰، زنگ «مهر و مقاومت»، «ایثار و شهادت» و «نماز» به صورت همزمان در مدرسه دوره اول متوسطه دخترانه شاهد با حضور استاندار سمنان و جمعی از مقامات استانی نواخته می‌شود.

۹۳ درصد از معلمان استان سمنان واکسن کرونا تزریق کردند

دستورانی بیان کرد: ۹۳ درصد از معلم‌های استان سمنان یک دُز و ۸۸ درصد از معلم‌ها ۲ دز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: ۱۰ هزار و ۱۳۷ معلم استان سمنان واکسن دریافت کردند و یکهزار و ۲۰۰ معلم باقی مانده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: ساز و کار واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در حال طراحی است و تا۲ هفته آینده واکسیناسیون این افراد با واکسن سینوفارم آغاز می‌شود.

دستورانی با اشاره به شایعات به وجود آمده در مورد خطر این واکسن برای دانش‌آموزان گفت: وزیر بهداشت و کارشناسان پزشکی این واکسن را تایید کردند و خانواده‌ها نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

وی افزود: دانش‌آموزان زیر ۱۲ سال نیاز به دریافت واکسن ندارند.

دستورانی بیان کرد شبکه شاد برای سال تحصیلی جدید ارتقا یافته است و از امروز قابلیت ارتباط صوتی به آن افزوده شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: اینترنت استفاده از شبکه شاد رایگان است و اگر غیر از این بود، افراد می‌توانند از طریق سامانه ۱۹۵ پیگیری کنند.

استان سمنان ١٢۶ هزار دانش آموز در یکهزار و ١٠٠ مدرسه دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha