۳۱ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۰
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 84480513
۲ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه دفاع مقدس قشم افتتاح شد

قشم- ایرنا- نمایشگاه دفاع مقدس روز چهارشنبه و همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس، طی آیینی با حضور امام جمعه و سایر مسوولان نظامی و دولتی در گمرک ایران قشم آغاز شد.

مدیرکل گمرک قشم در مراسم افتتاح این نمایشگاه افزود: نمایش برخی وسایل و تجهیزات مربوط به رزمندگان در جبهه، جنگ، غواصی و مانند آن، عکس و یادمان شهدا و معرفی و ثبت سفارش زندگینامه شهدا از جمله بخش‌های این نمایشگاه است.

علیرضا قنبری ‌باغستانی افزود: بازسازی واقعه کربلا با آثار اوریگامی توسط کودکان، معرفی انتشارات کتاب دفاع مقدس کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، نمونه آثار ساخته شده با مواد بازیافتی توسط کودکان و نوجوانان و بسته‌های معیشتی آماده توزیع، دیگر بخش‌های این نمایشگاه را تشکیل می‌دهند.

وی با گرامی‌داشت آغاز هفته دفاع مقدس ادامه داد: دفاع مقدس به نمادی از ایستادگی و عزت مردم ایران تبدیل شده است و بزرگداشت آن یک وظیفه محسوب می‌شود.

بسیج متشکل از تمام نهادهای مرتبط با دفاع مقدس است

امام جمعه قشم در این آیین گفت: بسیج محدود یه یک نهاد نمی‌شود و تمام نهادها از جمله ارتش، سپاه، ژاندارمری قدیم و مردم که در بخش پشتیبانی از دفاع مقدس نقش آفریدند، زیرمجموعه این نام قرار دارند.

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی افزود: بسیجیان و به ویژه خانواده‌های شهید به صورت گمنام در بین مردم زندگی می‌کنند، اما به عنوان تابلوهای زیبای دفاع مقدس در جامعه تجلی دارند.

وی ادامه داد: امام شناسی و دشمن‌شناسی دو خصیصه مهم شهداست که باید در جامعه برجسته شود.

امام جمعه قشم تصریح کرد: شهدا به بصیرت دشمن شناسی مجهز بودند و با وجود آنکه در اخلاق و عرفان مقامات عالیه داشتند، بدون هیچ اغماضی از آرمان‌های انقلاب دفاع می‌کردند.

به گزارش ایرنا، در مراسم افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس گمرک فرماندهان سپاه، پدافند هوایی ارتش جزیره، ناوتیپ رزمی ۱۱۲ ذوالفقار، نیروی انتظامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد منطقه آزاد و سایر مسوولان محلی قشم حضور یافتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha