رشادت رزمندگان مانع پیشروی دشمن در دوران دفاع مقدس شد

خرم‌آباد - ایرنا - فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده خرم‌آباد گفت: رشادت، دلاوری و جانفشانی رزمندگان مانع پیشروی دشمن در دوران دفاع مقدس شد.

به گزارش ایرنا امیر سرتیپ دوم امیر خوشکنار روز چهارشنبه در دیدار جمعی از فرماندهان و مسوولان نیروهای مسلح استان با نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی، استکبار جهانی به دنبال توطئه و تجزیه ایران بود.

وی با بیان اینکه در ابتدا ارتش تنها بازوی انقلاب بود که توسط امام راحل (ره) حفظ شد و به انقلاب پیوست تصریح کرد: دشمن قبل از آغاز جنگ تحمیلی، بیش از ۶۰۰ تعرض به کشور داشت و لشکر ۸۴ خرم‌آباد ۲ ماه قبل از شروع این واقعه، با رژیم بعث درحال جنگ بود.

وی ادامه داد: صدام اعلام کرد جنگ با ایران یک بازی و به دنبال ساقط کردن نظام نوپای انقلاب است و رژیم بعث قصد داشت در همان روزهای ابتدایی، خوزستان را تجزیه کند اما شجاعت و دلاوری رزمندگان مانع شد.

امیر خوشکنار اظهار کرد: هیچکدام از اهداف ۶ گانه رژیم بعث محقق نشد و عملیات های نظامی مختلف با وحدت و همدلی رزمندگان و درایت رهبر انقلاب حاصل شد.

وی ادامه داد: پنج میلیون رزمنده در جبهه های حق علیه باطل از تمامی قشرهای مردم در قالب ارگان‌های مختلف حضور داشتند و خودباوری در هشت سال دفاع مقدس اکنون به موفقیت هایی منجر شده است و با تکیه به جوانان سرآمد هستیم.

وی با اشاره به فعالیت ناوبر مکران گفت: ایران سومین کشور در ایجاد این ناوبر می‌باشد و امروز نیروی مسلح جمهوری اسلامی در حیات خلوت دشمنان رژه می‌رود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha