تفکر انقلابی موجب پیروزی ایران در دوران دفاع مقدس شد

خرم‌آباد - ایرنا - فرمانده سپاه لرستان گفت: تفکر انقلابی رزمندگان عامل پیروزی ایران در دوران دفاع مقدس بود و سرزمین‌های از دست رفته کشور با این تفکر توسط فرماندهان جنگ و با بصیرت امام راحل پس گرفته شد.

به گزارش ایرنا سردار مرتضی کشکولی روز چهارشنبه در دیدار جمعی از فرماندهان و مسولان نیروهای مسلح استان با نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار کرد: امام خمینی (ره) با هوش سرشار خود تدابیری را اتخاذ کرد که اگر نبود نمی‌توانستیم در دوران دفاع مقدس پیروز شویم.

وی گفت: جلوگیری از انحلال ارتش شاهنشاهی، تشکیل سپاه پاسداران و بسیج مستضعفان از جمله اقدامات مهم امام راحل (ره) در ابتدای انقلاب اسلامی بود که این تصمیمات موجب پیروزی در جنگ هشت ساله شد.

وی افزود: رژیم بعث به بهانه قرارداد ۱۹۷۵ و مرزبندی بین ایران و عراق اعتراض و با ۱۹۲ هواپیما جنگی برای براندازی نظام و جداسازی خوزستان حمله را آغاز کرد، آنها تمامی محاسبات را انجام داده بودند اما هیچگاه به فکر رشادت رزمندگان نبودند.

سردار کشکولی بیان کرد: امام راحل (ره) در بیانیه‌ای اعلام کرد دشمن از ناو آمریکایی استفاده و با تحریک این کشور حمله را آغاز کرده است، صدام را کافر دانست، همچنین جنگ را جنگ با اسلام عنوان کرد تا از ظرفیت نیروهای مردمی علیه دشمن بهره‌مند شود.

وی با بیان اینکه مردم اولین سد مقابله با دشمن بعثی بودند گفت: دفاع مقدس، دشمن را برای همیشه در جنگ سخت با جمهوری اسلامی مایوس کرد.

سردار کشکولی ادامه داد: گفتمان مقاومت و تثبیت انقلاب اسلامی باید تقویت شود همچنین اثبات توانایی مدیریت ولایت فقیه بویژه در بحران ها، اعتماد کامل به ایشان و پیروی مستمر باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: دوران دفاع مقدس بی اعتمادی کامل به دشمن را به همراه داشت بنابراین مدیریت جهادی باید تقویت شود چراکه پیشرفت های مهم کشور حاصل اندیشه‌ورزی عقلایی و عمل عاشقانه، و بهترین اقدام برای مقابله با تهاجم فرهنگی استفاده از فرهنگ جهاد و شهادت است‌.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha