پیام دلیرمردان لشکر ۸ عاشورا به امام (ره)بر تارک دفاع مقدس می‌درخشد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی نیروی زمینی سپاه و از رزمندگان دوران دفاع مقدس می‌گوید پس از آنکه امام(ره) فرمودند نیروهای مستقر در جزایر مجنون، «حسینی‌وار» بجنگند، رزمندگان گردانهای تحت محاصره لشکر ۸ عاشورا به شهید باکری پیام دادند به امام(ره) بگویید فرزندانتان تا شهادت قدمی به عقب نمی‌گذارند.

سرتیپ پاسدار «علی‌اکبر پورجمشیدیان» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با تبریک هفته دفاع مقدس به خانواده شهدا، ایثارگران، آزادگان و همه رزمندگان ایران اسلامی، با ذکر خاطراتی از حضور خود در دفاع مقدس اظهار کرد: تقریبا در همه عملیات‌ها حضور داشتم؛ از عملیات روزهای اول جنگ چون فتح المبین و بیت المقدس تا بدر و خیبر و والفجرها، اما خاطره‌ای از برادران لشکر عاشورا و شهید بزرگوار حمید باکری جانشین فرماندهی لشکر مقدس عاشورا دارم که ذکر می‌کنم.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: لشکر ۸ عاشورا به عمق منطقه دشمن نفوذ کرده و از سوی دشمن محاصره شده بود و الحاقی که از این عملیات باید حاصل می‌شد،‌ بدست نیامده بود. اما این موضوع با پیام امام (ره) بزرگوار درباره حفظ جزایر مجنون همزمان شد. امام (ره) فرمودند که فرماندهان و نیروهایی که در جزایر مجنون حضور دارند باید حسینی‌وار بجنگند.

سرتیپ پورجمشیدیان ادامه داد:‌ ۴ گردان حضرت علی(ع)، امام حسین(ع)‌، گردان چهارده معصوم (س) و گردان امام سجاد(ع) از لشکر ۸ عاشورا مقابل دشمنی که آنها را محاصره کرده بودند، مردانه جنگیدند.

وی افزود:‌ در آن شرایط سخت که دشمن حلقه محاصره را تنگ کرده بود و به قول ما تیر خلاص می‌زد، مدت کوتاهی ارتباط با عقبه وصل شد و این نیروها پیامی دادند که این پیام را در دفترچه‌ام ثبت کرده‌ام و واقعا این پیام در دوران دفاع مقدس بی‌نظیر است. در آن شرایط سخت، رزمندگان به شهید باکری پیام دادند که سلام ما را به امام (ره) برسانید و بگویید فرزندان شما حسینی‌وار جنگیدند،‌ قدمی به عقب نگذاشتند و به شهادت رسیدند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: این پیام در تارک دفاع مقدس می‌درخشد. اینکه رزمندگان اسلام تا آخرین لحظه و نَفَس بر تصمیم خود ایستادند و عقب نایستادند.

می‌توانیم با دست خالی مقابل استکبار بایستیم

سردار پورجمشیدیان درباره دوران دفاع مقدس گفت: این دوران یادآور تلاش‌ها، زحمات و مجاهدت‌های مردم در کنار امام (ره) بزرگوار و سایر مسوولان در سخت‌ترین شرایط انقلاب بود.

معاون هماهنگی نیروی زمینی سپاه افزود: در حالی که کشور در حال تثبیت پایه‌های انقلاب اسلامی بود، دشمنان در این شرایط سخت، جنگ را به ما تحمیل کردند که تجارب اداره این جنگ می‌تواند الگوی ارزشمندی برای نسل‌های آینده محسوب شود.

سرتیپ پورجمشیدیان ادامه داد: کشور شرایط بحرانی و سخت آن دوران را با توفیق پشت گذاشت. بهترین الگو از دوران دفاع مقدس هم این است که خسته نشویم و احساس ناامیدی نکنیم چرا که در آموزه‌های دینی ما نیز تاکید شده پس از سختی‌ها، آرامش و آسایش است.

وی خاطرنشان کرد: اینکه می‌توانیم با دست خالی مقابل استکبار بایستیم، الگوی ارزشمندی است به شرطی که وحدت و هماهنگی داشته باشیم و مسوولان و مردم دست به دست هم داده و همراه با هدایت ولی فقیه زمان، رهبری معظم انقلاب اسلامی، راه موفقیت و پیروزی را ادامه دهند.

با الگوبرداری از دوران دفاع مقدس می‌توان مشکلات را حل کرد

سردار سرتیپ پورجمشیدیان با اشاره به مشکلات کشور در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی گفت: امروز با تأسی به دوران دفاع مقدس می‌توانیم این مشکلات را پشت سر بگذاریم. نمونه بارز آن اقدامات به ثمر رسیده دولت انقلابی در آغاز به کار است در حالی که دولت‌های قبلی فکر می‌کردند این موضوع خیلی پیچیده‌ است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم با اراده‌ای که نشان داد،‌ بخش عظیمی از نیاز کشور به واکسن کرونا را رفع کرد، افزود: میلیون‌ها دُز واکسن مورد نیاز کشور وارد شد. همچنین با رایزنی‌های بین المللی و سیاسی‌، جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو اصلی پیمان شانگهای پذیرفته شد.

سرتیپ پورجمشیدیان با بیان اینکه دنیا در حال آمدن به سمت دولت انقلابی است،‌ گفت: اگر ما وحدت و یکپارچگی داشته و در کارها ثابت قدم بوده و از رهبر معظم انقلاب حرف شنوی داشته باشیم، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات دوران دفاع مقدس با همین رویه حل شد،‌ گفت:‌ در آن دوران همه پشت سر امام‌ راحل ایستادند و حمایت کردند و به فرمان ایشان گوش دادند و بر بسیاری از مشکلات جنگ و بحران در آن شرایط سخت فائق آمدند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با اشاره به دوران دفاع مقدس و امدادهایی که در آن زمان صورت می‌گرفت،‌ ادامه داد:‌ بارها گفتم خدای عملیات‌هایی چون فتح المبین و بیت المقدس که دست ما را گرفت، در مسائل سیاسی و اقتصادی و بین‌المللی هم می‌تواند دست ما را بگیرد. البته در صورتی که قول و عمل ما در راه خدا باشد. اگر این الگو را از دوران دفاع مقدس بگیریم، مشکلات کشور یکی پس از دیگری برطرف خواهد شد.

استقلال و اعتماد به جوانان از جمله دستاوردهای دفاع مقدس بود

سرتیپ پورجمشیدیان درباره دستاوردهای دفاع مقدس برای کشور، گفت: استقلال کشور و اینکه وابسته به شرق و غرب نشدیم و متکی به خود هستیم بزرگترین دستاورد دفاع مقدس است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه افزود: در دوران دفاع مقدس بخش اعظمی از سلاح، مهمات و تجهیزاتی که نیاز داشتیم را تولید کردیم و این با اتکا به توانایی علمی و جهادی خودمان صورت گرفت. بخش قابل توجهی از دستاوردهای مهم دفاع مقدس، پشتوانه‌های علمی بسیار قوی دارد. عملیات والفجر ۸ از جمله عملیات‌هایی است که با اتکا به خداوند و آموزه‌های علمی به پیروزی رسیدیم.

وی، اتکا به نسل جوان را از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: امام راحل زمان دفاع مقدس به جوانان اعتماد و اتکا کرد و امروز هم می‌توان امور سخت کشور را به جوانان سپرد و حتما آنها از انجام وظیفه سربلند بیرون خواهند آمد.

گفت‌وگوی چهره به چهره با جوانان برای شناساندن ارزش‌های دفاع مقدس

سرتیپ پورجمشیدیان درباره راهکارهای شناساندن ارزش‌ها و دستاوردهای دفاع مقدس برای نسل آینده،‌ گفت: ما باید با زبان جوانان به این موضوع وارد شویم. امروز باید چهره به چهره با جوانان در مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز علمی سخن گفت و فرماندهان ما هم باید وارد این عرصه شده و مسائل را به‌شکل علمی با جوانان در میان گذاشته و خاطرات خود را بازگو کنند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه ادامه داد:‌ این روش الگویی برای نسل جوان خواهد شد. البته بخش قابل توجهی از جوانان با این اندیشه‌ها در ارتباط هستند و می‌توانیم این رویه را تکمیل کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha