مانور جستجو و نجات دریایی در جزیره آشوراده و خلیج گرگان برگزار شد

گرگان - ایرنا - یگان‌های عملیاتی نیروی‌های نظامی و ارگان‌های دریایی گلستان امروز چهارشنبه مانور جستجو و نجات دریایی(SAR) را در پهنه آبی خلیج گرگان و جزیره آشوراده اجرا کردند.

فرمانده پایگاه دریابانی بندرترکمن درحاشیه برگزاری این مانور به خبرنگاران گفت: با توجه به کثرت مخاطرات در دریای خزر در سال‌های گذشته تعداد زیادی از هموطنان را در اثر سوانح دریایی از دست دادیم که در این راستا طرح ملی امداد و نجات دریایی مانور مشترک با حضور ارگان های ذیربط در امداد و نجات دریایی در محدوده خلیج گرگان ( آشوراده) برگزار شد.

سرهنگ محمدحسین برجسته‌ملکی هدف از  این مانور را ارتقا آمادگی عملیاتی ، افزایش سطح هماهنگی و افزایش کارایی و عملکرد نهادها در حین مواجعه با اتفاقات آتی یادآور شد و گفت: این مانور برای نجات فرضی افراد از شناور مسافری سانحه دیده با توجه به سناریوی از پیش تعیین شده ، اجرا گردید.

مانور جستجو و نجات دریایی در جزیره آشوراده و خلیج گرگان برگزار شد

 معاون دریایی بنادر و دریانوردی استان گلستان هم گفت: این مانور با هدف هماهنگی بین ارگان‌های دریایی و خشکی درخصوص امداد و نجات دریایی برگزار شد.

 جمال جعفری‌پور افزود: مدیریت مشارکتی ارگان‌ها و بهینه کردن ارتباط هنگام بحران در مانور یاد شده مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی شناخت تجهیزات و توانایی آنها در این مانور را یکی دیگر از اهداف این برنامه اعلام کرد.

در این مانور شناورهای گشت فرماندهی دریابانی، یگان حفاظت منابع آبزی شیلات گلستان ، فرماندهی ناجا، هلال احمر، شناورهای تعاونی قایقرانی بندر ترکمن و بندرگز ، اورژانس و هیئت نجات غریق  گلستان شرکت داشتند.

جزیره آشوراده در سه کیلومتری پهنه آبی خلیج گرگان در حوزه استحفاظی فرمانداری بندرترکمن قرار دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha