انتشار آثار «ماراتن تولید محتوای عاشورایی» در ایام اربعین

تهران- ایرنا- معاون امور محتوایی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی از انتشار آثار برتر «ماراتن تولید محتوای عاشورایی» در ایام اربعین خبر داد.

ماراتن تولید محتوای عاشورایی با عنوان عاشورا؛ معرفت، زندگی در موضوعات روایت‌گری واقعه عاشورا، خانواده حسینی، امر به معروف و نهی از منکر، صبر و عزت حسینی و احادیث امام حسین(ع) از ۲۰ تا ۲۲ مرداد برگزار شد.

محور تولید آثار عاشورایی در این ماراتن تصویر و صوت بود که در بخش تصویر علاقه‌مندان می‌توانستند پوستر و اینفوگرافی با اولویت برای استوری و پروفایل طراحی کنند. در بخش صوت و ویدئو نیز تولید آثار پادکست، نماهنگ، انیمیشن و موشن‌گرافی با اولویت استفاده در صفحات شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها مدنظر بود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، محمدصادق افراسیابی عصر چهارشنبه با تشریح جزئیات ماراتن تولید محتوای عاشورایی، گفت: مجمع ناشران دیجیتال اسلامی با حمایت مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه فهم در ایام ماه محرم اقدام به برگزاری ماراتن تولید محتوا با موضوع عاشورا، معرفت و زندگی کردند.

ارسال ۲۰۸ اثر

وی خاطر نشان کرد: ۲۰۸ اثر در ۳ روز برگزاری توسط علاقه‌مندان به دبیرخانه ماراتن تولید محتوای عاشورایی ارسال شد. پس از انجام مراحل داوری و فرآیندهای ارزیابی، ۱۸ اثر به عنوان آثار برتر برای دریافت کمک هزینه سفر به عتبات عالیات مشخص شدند که جوایز و تقدیرنامه برگزیدگان در مهر امسال به ایشان اهدا خواهد شد.

انتشار آثار برتر در رسانه‌ها

انتشار آثار «ماراتن تولید محتوای عاشورایی» در ایام اربعین

معاون امور محتوایی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی تصریح کرد: آثار برتر علاوه بر دریافت جوایز از امروز تا پایان مراسم اربعین حسینی با همکاری معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سکوهای نشر محتوا، خبرگزاری‎ها، سایت‌های خبری و سامانه‌های ویدئوی درخواستی منتشر می‌شوند.

حمایت از برگزاری ماراتن تولید محتوای عاشورایی و چهاردهمین دوره سوگواره مهر محرم از برنامه‌های مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که امسال با هدف هم افزایی و تجمیع سوگواره‌های حسینی با نظارت و راهبری ستاد هماهنگی سوگواره‌های ملت امام حسین علیه‌السلام اجرا شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha