اجباری برای حضور دانش‌آموزان در مدارس و سرکلاس‌های درس نیست

کرمانشاه - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اعلام اینکه معلمان از روز اول مهر سر کلاس حاضرند، اما برای حضور دانش آموزان هیچ اجباری در کار نیست، گفت: دانش‌آموزان برای حضور یا عدم حضور در مدرسه مختار هستند اما آموزش اصلی در بستر شبکه شاد برقرار است.

به گزارش ایرنا؛ «مجید یزدان پناه» روز چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت روز اول مهر در سرسرای آموزش و پرورش استان کرمانشاه برگزار شد؛ با بیان اینکه امسال متفاوت ترین سال برای تحصیل دانش آموزان کشور در همه دوره ها است، افزود: امسال کلاس ها هم حضوری، هم نیمه حضوری و هم غیر حضوری برگزار می شود.

او تاکید کرد: همه تصمیمات مبنی بر بازگشایی حضوری و غیرحضوری  مدارس شهری به عهد ستاد ملی مقابله با کرونا است، اما وزارت آموزش و پرورش برای سه حالت بازگشایی ۱۰۰درصد حضوری، ۱۰۰ درصد غیرحضوری و نیمه حضوری و غیر حضوری آمادگی کامل دارد.

یزدان پناه همچنین گفت: شورای مدارس که متشکل از مدیر مدرسه، معلمان مدرسه و انجمن اولیا که با انتخاب والدین دانش آموزان مدرسه انتخاب شده اند، می توانند تصمیم بگیرند که کلاس حضوری برگزار شود یا نیمه حضوری به این معنا دانش اموزان یک کلاس و یا پایه های مختلف به صورت نوبتی یک روز در میان، یا ساعتی در مدرسه و سر کلاس حاضر شوند.

وی دوباره تاکید کرد: فعلا تا آبان ماه معیار اصلی برای تحصیل دانش آموزان شبکه مجازی شاد است و دانش اموزان ملکف اند براساس برنامه هایی که دارند در این شبکه اگر حضوری به مدرسه نمی روند حاضر شوند.

معلمان از اول صبح در کلاس ها حاضر هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه توضیح داد: معلمان ابتدا اول صبح برای حضور دانش آموزان سر کلاس حاضر می شوند و اگر دانش آموزی برای کلاس حضوری مراجعه نکند مکلف است، برای ادامه تدریس به شبکه شاد مراجعه و درس خودش را بدهد و همچنین اگر نصف یا تعدادی دانش آموزان سر کلاس حاضر شدند و عده ای حاضر نشدند، معلم طبق ساعت کاری خود نصف وقت خودش را برای تدریس مجازی و نصف وقت را برای کلاس حاضری تقسیم می کند.

یزدان پناه باز تاکید کرد: اگر والدین دانش آموزان راضی نیستند بچه آنها بیایید مدرسه مشکل نیست، همان درس را در بستر شبکه شاد بدون هیچ مشکلی دریافت می کند، حتی اگر شورای مدرسه هم مصوب کرد کلاس حضوری باشد اما والدین دانش آموزان تشخیص بدهند فرزند آنها نباید به مدرسه برود، می توانند به مدرسه نیایید و کلاس را از شبکه شاد دنبال کنند.

او با بیان اینکه سلامت دانش آموزان بسیار با اهمیت تر از آموزش است گفت: با توجه به کیفیت تفاوت قابل ملاحضه آموزش حضوری با غیر حضوری،  واکسیناسیون ۹۲ درصد معلمان، آغاز واکسیناسیون دانش اموزان بالای ۱۲ سال باید به تدریج زمینه حضوری آنها را برسر کلاس های درس فراهم کنیم.

یزدان پناه همچنین بیان داشت: منطقی تر این است کلاس های مدارس روستایی و عشایری  چون تعداد آنها کم است، حضوری برگزار شود.

این مقام مسئوول همچنین به رعایت تمام پروتکل های بهداشتی اعم از رعایت فاصله اجتماعی، ضد عفونی هر روز محیط مدارس از کلاس، راهرو، آب خوری و سرویس های بهداشتی خبر داد وگفت: برای همه مدارس مواد ضدعفونی خریداری و در اختیار مدیران و معلمان سر کلاس درس گذاشته شده است.

یزدان پناه در خصوص سرویس مدارس نیز گفت: باید راننده های سرویس مدارس واکسن کرونا را زده باشد و در تاکسی او سه نفر یک نفر در جلو ۲ نفر در عقب بیشتر نباشد.

معلمانی که واکسن کرونا دریافت نکردند اجازه حضور سرکلاس به آنها داده نمی شود

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه همچنین با بیان اینکه ۹۲ درصد معلمان و مدیران و کارکنان آموزش و پرورش استان کرمانشاه هر ۲ دُز واکسن کرونا تزریق کردند گفت: هشت درصد باقی مانده یا در استان های دیگر واکسن زدند، یا خارج از سیستم آموزش و پرورش واکسن زدند و یا بیماری مانند خود کرونا داشته که نمی توانستند این واکسن دریافت کنند.

یزدان پناه همچنین گفت: اگر معلمی بدون دلیل و عمدا واکسن کرونا نزده باشد اجازه تدریس نخواهد داشت به او فرصت تزریق واکسن داده می شود و باید برای کارش هم شده او را تزریق کند. نمی توانیم نسبت به نگرانی خانواده ها بی تفاوت باشیم. 

۹۸ درصد دانش آموزان استان کرمانشاه ثبت نام کردند

این مقام ارشد آموزش و پرورش استان کرمانشاه در بخش دیگر از سخنان خود؛ گفت: طبق آمار سازمان ثبت احوال؛ استان کرمانشاه باید ۳۳۷ هزار نفر متولد هفت تا ۱۸ سال باید داشته باشد یعنی سن دانش آموزی، که از این تعداد تاکنون ۳۲۵ هزار نفر ثبت نام کرده اند، اما باید توجه داشته باشیم کرمانشاه مهاجر فرست و به احتمال زیاد از استان خارج شدند.

یزدان پناه با بیان اینکه اکنون ۹۸ درصد دانش آموزان استان ثبت نام کردند بیان داشت عده باقی مانده که بیشتر آنها تجدید های شهریور ماه هستند و به سرعت در حال ثبت نام‌اند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت در ۲ هزار و ۵۹۰ روستا و ۳۴شهر دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha