توضیح سازمان هواپیمایی درباره جابجایی زائران با هواپیمای ایلیوشین

تهران- ایرنا- سازمان هواپیمایی کشوری درباره انشار فیلم پرواز هواپیمای ایلیوشین به عراق و جابه جایی زوار اربعین توضیح داد که این پرواز غیر تجاری بوده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان هواپیمایی کشوری، در توضیح سازمان هواپیمایی آمده است که نیروهای مسلح برای نیازهای پشتیبانی خود هواپیماهای متعددی دارند و پروازهای پشتیبانی به صورت مستمر برای جابه‌جایی افراد و بار در قالب غیر تجاری و ضرورت‌های عملیاتی برقرار می‌کنند.  

در ادمه این پیام اعلام شده است: با توجه به جابه‌جایی حجم قابل توجهی بار و نیروی انسانی برای ارائه خدمات در مراسم اربعین توسط دستگاه‌های مرتبط، توان پشتیبانی بخش نظامی کشور در خدمت این نیاز قرار داده شده و برخی امکانات و نیروهای مورد نیاز برای خدمات رسانی به زوار اربعین با مساعدت نیروهای نظامی جابه‌جا می‌شوند.

براساس اطلاعات کسب شده توسط سازمان هواپیمایی کشوری، این پروازها غیر تجاری است، به این معنی که بلیت فروشی انجام نمی‌شود و مردم عادی با این هواپیماها جابجا نمی‌شوند، بلکه دستگاه‌های اجرایی بنا به ضرورت خود، نیروها و بارهای مورد نیاز را از این طریق به عراق اعزام می‌کنند.

در توضیح سازمان هواپیمایی تاکید شده است که این پروازها نیز تابع مقررات ایمنی نظامی است و تمامی افراد نیز از نظر مقررات ورود به کشور عراق موظف به رعایت دستورالعمل ‌ها از جمله دریافت ویزا، تزریق واکسن و تست منفی کرونا قبل از ورود به عراق هستند.

به گزارش ایرنا، فیلمی در شبکه‌های مجازی منتشر شده که نشان دهنده ازدحام جمعیت در کابین مسافری یک پرواز به عراق وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha