سال تحصیلی غنچه‌ها و شکوفه‌ها آغاز شد

تهران- ایرنا- سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ پیش دبستانی‌ها (غنچه‌ها) و کلاس اولی‌ها (شکوفه ها) با برگزاری جشنی نمادین با حضور علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در دبستان منیره عاصمی واقع در منطقه ۹ تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، جشن شکوفه ها و غنچه ها برای نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اولی ها، صبح امروز پنجشنبه اول مهر ماه در سراسر کشور برپا می شود.

اگرچه آموزش دانش آموزان پس از شیوع ویروس کرونا به فضای مجازی از جمله شبکه شاد منتقل شد اما این جشن خاطره انگیز امسال برای دانش‌آموزان در بیشتر مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی یا در فضای مجازی برپا می شود.

بر اساس اعلام رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی مطابق سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدرسه تاکنون یک میلیون و ۴۳۲ هزار و ۶۱۷ نفر در این طرح که لازمه ثبت نام دانش‌آموزان کلاس اولی در مدارس است، شرکت کرده‌ و به این میزان دانش‌آموز برای ورود به مدرسه ثبت‌نام کرده‌اند و جشنی نمادین با جمعیت کم برای آنها در روز پنجشنبه اول مهرماه برگزار می‌شود.

همچنین بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، حضور دانش‌آموزان کلاس اولی و نوآموزان پیش دبستانی در مراسم شروع سال تحصیلی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و گروه‌بندی امکانپذیر است.

علیرضا کاظمی در این مراسم با بیان اینکه امسال یک میلیون و ۶۳۰ هزار دانش آموز کلاس اولی مشغول تحصیل می شوند، زنگ مدرسه را به صدا در آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha