کره شمالی نشست شورای امنیت درباره افغانستان را تمسخر جامعه جهانی دانست

تهران- ایرنا- کره شمالی روز چهارشنبه جلسه اخیر شورای امنیت سازمان ملل در مورد افغانستان را مایه تمسخر جامعه بین المللی دانست و ایالات متحده و کشورهای غربی را به استانداردهای دوگانه در مورد «جنایات حقوق بشر» متهم کرد.

به گزارش ایرنا از یونهاپ، وزارت خارجه کره شمالی روز چهارشنبه در بیانیه ای که در وب سایت خود قرار داده است اعلام کرد در حالی ایالات متحده و غرب از رعایت حقوق بشر دم می زنند که از اقدامات خود در مورد جنایات حقوق بشری غافل هستند و جامعه بین المللی را مسخره می کنند.

بیانیه می افزاید: به طور کلی، مرسوم است کسانی که مرتکب جنایت می شوند از ترس فاش شدن گناه و هویت خود سکوت می کنند اما چنین منطق احساسی برای آمریکا و کشورهای غربی وجود ندارد.

وزارت خارجه کره شمالی در ادامه از "جنایات حقوق بشر" ایالات متحده و غرب که منجر به کشته و یا آواره شدن ۴۷۰ هزار تن از شهروندان افغانستانی شده است به شدت انتقاد کرده است.

کره شمالی این جنایات را "همان طرز تفکر استعمارگران" نامیده که بی پروا بومیان را به عنوان دشمن با اسلحه و چاقو می کشند و از آن به عنوان محصول «دموکراسی» یاد می کنند.

شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه در مورد وضعیت افغانستان نشستی برگزار کرد در این نشست، قطعنامه مجوز فعالیت هیات کمک‌رسان سازمان ملل در افغانستان تمدید شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha