دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در قاموس حماسه‌های ملت ایران است

تهران-ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت:دفاع مقدس، نمادی از فرزانگی ملت سرفرازی است که خاطرات دلاوری های آن در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند و نام آشناترین واژه در قاموس حماسه های عزت آفرین ملت ایران است.

احد جادوانی روز چهارشنبه با بیان اینکه ۳۱ شهریورماه فرصتی مغتنم جهت یادآوری و قدردانی از رشادت ها و ایثارگری های جوانانی است که با نثار جان خود موجبات عظمت و ماندگاری نظام جمهوری اسلامی ایران را فراهم کردند به ایرنا گفت: بیش از ۱۱۰ ویژه برنامه مذهبی، فرهنگی و هنری در هفته دفاع مقدس در استان تهران اجرا می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه هدف از اجرای برنامه‌های این هفته ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگران و یادگاران هشت سال دفاع مقدس است اظهار داشت :هر ۱۶ شهرستان استان در اجرای این برنامه ها شرکت دارندکه شهرستان ورامین و شهر قدس هرکدام  با تعداد ۱۲ برنامه بیشترین  اجرا را در این مدت خواهند داشت.

جاودانی برپایی نمایشگاه های حضوری و مجازی کتاب، برگزاری کارگاه های آموزشی در رشته های طراحی و نقاشی، سینما و نمایش، برگزاری مراسمات تقدیر و تجلیل از ایثارگران، خانواده های معظم شهداء، شعرا و فعالان حوزه دفاع مقدس، رونمایی از کتب نویسندگان، برگزاری نشست های تخصصی و عصر شعرهای مجازی و حضوری، اجرای مسابقات عکس، خاطره گویی، مقاله نویسی و داستان نویسی، اکران فیلم های دفاع مقدس، اجرای نمایش های صحنه ای و خیابانی را از جمله برنامه های ویژه این هفته خواند.

وی به ۱۳ نمایش انتخاب  شده برای این هفته اشاره کرد و ادامه داد: اجرای این نمایش ها در روز های جمعه، شنبه، یکشنبه و سه شنبه  دربرخی شهرستان های استان برنامه ریزی شده  است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران یادآور شد: این برنامه‌ها با اخذ مجوز از ستاد ملی کرونا در استان و رعایت تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه  هفته دفاع مقدس، یاد آور برجسته ترین افتخارات و جان فشانی های دلاورانه ایرانیان سرافراز در صیانت از مرزهای آبی و خاکی میهن اسلامی است، اجرای برنامه های مختلف فرهنگی هنری، مذهبی در حوزه دفاع مقدس را ادای دین به شهدا، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس دانست.

در تقویم ملی ایران، روز ۳۱ شهریورماه، با عنوان آغاز هفته دفاع مقدس مصادف با آغاز جنگ تحمیلی در سال ۱۳۵۹ نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha