استاندار: ظرفیت تزریق واکسن در خراسان رضوی به ۱۴۰ هزار دُز رسید

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: بسترسازی مناسبی برای واکسیناسیون در استان شکل گرفته و ظرفیت این بخش به ۱۴۰ هزار دُز در روز رسیده‌ است.

محمدصادق معتمدیان روز چهارشنبه در آیین افتتاح بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد افزود: البته با توجه به میزان واکسن تعلق گرفته به استان، هم اینک در استان روزانه بیش از ۹۰ هزار دُز واکسن تزریق می شود که بیش از ۷۰ هزار دز آن مربوط به مشهد است.

وی خاطرنشان کرد: این آمادگی در استان ایجاد شده تا متناسب با تامین سهمیه واکسن، ظرفیت تزریق نیز افزایش یابد و از ظرفیتهای استانی به نحو احسن در این خصوص استفاده شده‌است.
معتمدیان اضافه کرد: شهرداری مشهد نیز در هفته های اخیر به صورت عملیاتی و جهادی وارد کار شده است که امروز بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور را در نمایشگاه بین‌المللی به بهره برداری رسانده و در روزهای آینده نیز چهار فرهنگسرا توسط شهرداری به این منظور بهره برداری می‌شود و بیش از ۱۳ مرکز تجمیعی نیز در این ایام توسط شهرداری در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته‌ است.
استاندار خراسان‌ رضوی ادامه داد: در حال حاضر ۱۳۰ مرکز تجمیعی و پایگاه واکسیناسیون متعلق به دانشگاه علوم‌ پزشکی مشهد در استان در حال خدمت‌رسانی هستند و چهار مرکز نیز تا ساعت ۲۴ ارائه خدمت می‌کنند و متناسب با مراجعات مردمی، آمادگی ایجاد مراکز ۲۴ ساعته بیشتری نیز در استان وجود دارد.
معتمدیان افزود: همچنین در هفته‌های اخیر با استفاده از ظرفیت سپاه و بسیج جامعه پزشکی، ۹۰ هزار دز واکسن در مناطق حاشیه شهر مشهد تزریق شده است.
استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: در مجموع با اقدامات صورت گرفته بیش از ۵۰ درصد از جمعیت جامعه هدف بالای ۱۸ سال در استان دُز اول و ۲۲ درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
وی تصریح کرد: در صورت غفلت ما از مدیریت و کنترل کرونا، بر اساس هشدارهای داده شده موج ششم آن نیز از استانهای شرقی و خراسان‌ رضوی وارد کشور خواهد شد لذا نیازمند انجام واکسیناسیون در سطح گسترده هستیم تا مانع از شیوع موج ششم بیماری شویم.
معتمدیان ادامه داد: امام جمعه مشهد و تولیت آستان قدس رضوی نیز در جریان شیوع ویروس کرونا با بسیج امکانات استان و ظرفیت نهادهای حاکمیتی در ۱۸ ماه گذشته همراه کادر درمان بودند که جای قدردانی دارد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در موج پنجم کرونا تعداد بستری‌ها در استان به بیش از چهار هزار و ۳۰۰ نفر رسید، افزود: به همت ۳۵ هزار نفر کادر درمان، این موج به خوبی مدیریت و مهار شد.
مرکز واکسیناسیون سردار شهید سلیمانی با ظرفیت واکسیناسیون روزانه ۲۰ هزار نفر به صورت خودروی و غیرخودروی، در محل نمایشگاه بین المللی مشهد راه اندازی شده است که در کنار این مرکز ۱۷ محل دیگر نیز از سوی شهرداری برای انجام واکسیناسیون آماده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.
همچنین برای تسهیل دسترسی شهروندان به محل انجام واکسیناسیون ۱۰ دستگاه اتوبوس از سوی شهرداری کلانشهر مشهد، تجهیز و به دانشگاه علوم پزشکی تحویل خواهد شد، تا به صورت سیار در نقاطی که دسترسی به مراکز واکسیناسیون دشوار است حضور پیدا کنند. این اتوبوس ها ظرفیت انجام روزانه هزار واکسیناسیون را دارا هستند.
مراکز واکسیناسیون شهرداری مشهد، با ظرفیت روزانه حدود ۵۰ هزار نفر در طول ایام هفته، حتی در روزهای تعطیل از ساعت ۷ صبح تا ۲۴ فعال خواهند بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha