فرمانده ارشد ارتش در شمال شرق کشور: آماده مقابله با هر تهدیدی هستیم

مشهد- ایرنا- فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش جمهوری اسلامی ایران در شمال شرق ایران گفت: ارتش از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در زمین، آسمان و آبهای این سرزمین حضوری پرقدرت داشته و امروز هم در اوج افتدار آماده مقابله با هرگونه تهدیدی علیه ملت است.

امیر سرتیپ رضا آذریان روز چهارشنبه در پیامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس افزود: هفته دفاع مقدس تجلی عشق، ایثار و حماسه‌ای است که ملت ایران در تاریخ بشریت از ایستادگی و مقاومت خود در برابر استکبار، ثبت نموده و به یادگار گذاشته‌اند.

وی ادامه داد: ملت ایران و نیروهای نظامی آن با تمسک به سیره انبیا و مکتب امام حسین (ع) در دفاع مقدس، نشان دادند تا پای جان بر سر آرمانهای خود می‌مانند و با تقدیم شهدای گلگون کفن، خاک و ناموس خود را حفظ می‌کنند. 

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق ارتش در ادامه این پیام نوشت: جنگ تحمیلی توطئه‌ای بود تا با ایجاد درگیری در میان دو کشور همسایه، اسلام و انقلاب اسلامی را به حاشیه برانند و صدای حق‌خواهی و آزادیخواهی ایران اسلامی را که از همان ابتدایی پیروزی انقلاب در جهان گسترش یافت از بین ببرند اما جوانان این مرز و بوم نشان دادند بر سر عهد خود و آرمانهای انقلاب اسلامی می‌مانند.

وی افزود: خون پاک شهیدانی همچون صیادها، شیرودیها، کشوریها، دورانها و بابایی‌ها تقدیم ثبات و امنیت کشور شده و ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکنون حضوری پرقدرت در عرصه دفاع از امنیت مرزهای کشور داشته و خواهد داشت چنانکه امروز هم در اوج اقتدار آماده مقابله با هرگونه تهدیدی علیه ملت است. 

استان شش میلیون ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی در طول هشت سال دفاع مقدس ۳۰۰ هزار رزمنده را به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل گسیل داشت.

تقدیم ۱۷ هزار و ۲۸۴ شهید، ۴۹ هزار و ۷۲۹ جانباز و سه هزار و ۳۹۷ آزاده در طول دوران دفاع مقدس حاصل پایمردی مردم خراسان رضوی در مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی، حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی ایران است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha