۴۳۹ بیمار کرونایی در بیمارستانهای زنجان بستری هستند

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: هم اکنون ۴۳۹ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری هستند که از این تعداد ۳۱ نفر مربوط به موارد مثبت روز گذشته است.

دکتر پرویز قزلباش روز  پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۱۳۲ هزارو ۴۰۳ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: روز گذشته این استان ۲ مورد فوتی بر اثر کرونا ثبت کرد که شمار فوتی‌های کرونایی از زمان شیوع این ویروس تاکنون در این استان به یک‌هزارو ۶۷۷ نفر رسید.

وی اظهار داشت: با وجود افزایش موارد مثبت سرپایی استان طی هفته های گذشته، ابتلا روند نزولی به خود گرفته اما این مهم بیانگر آن است که شهروندان زنجانی باید همچنان نکات اعلام شده را تا کنترل بیماری مورد توجه قرار دهند.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به رقم ۱۲۰ هزارو ۴۱۲ نفر رسیده است که ۳۵۶ مورد آن، آمار روز گذشته را شامل می‌شود.

قزلباش افزود: طبق گزارشهای اعلام شده از اسفند سال‌ گذشته تاکنون موارد بستری نیز بر اساس یافته های آزمایشگاهی به بیماری کووید - ۱۹ به ۱۱ هزارو ۹۹۱ نفر در استان زنجان ثابت شده که ۱۰ هزارو ۷۷ نفر از آنان بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

این مسوول خاطرنشان کرد: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی همچنین مشکوک به عدد ۳۳ هزارو ۳۵۲ نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha