تغییر ارزش‌های اصیل جامعه راهبرد اصلی دشمن است

تهران- ایرنا- رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: راهبرد اصلی دشمن که براساس آن به دنبال نتیجه گرفتن از سایر اقدامات خود است، تغییرات هویتی یا تغییرات بنیادی در ارزش های اصیل جامعه است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی روز چهارشنبه در همایش بزرگ سازمان بسیج اساتید و مرکز بسیج کارکنان با عنوان استمرار ارزش های حکمرانی مردمی دوران دفاع مقدس در گام دوم انقلاب اسلامی، افزود: اگر دشمن در این حوزه موفق شود، سایر اقداماتش هم اثر بخش خواهد بود و اگر در این حوزه موفق نشود، سایر اقداماتش هم از بین خواهد رفت.

وی، قدرت اصلی دشمن و تمرکز اصلی آن را در حوزه تغییر ارزش ها عنوان کرد و گفت: امروزه هم مواجهه اصیل، دقیق و عمیق با جریان کفر و طاغوت مواجهه با تغییر ارزش ها است.

رستمی ادامه داد: در جنگ چند جانبه با دشمن مواجه هستیم و تحریم ها، مبارزات اقتصادی، ایجاد ناامنی، فشارهای بین المللی و ناامن سازی امنیتی و سیاسی در ابعاد مختلف از جمله راهبردهای دشمن در این جنگ است.

وی ادامه داد: ارزش های اصیلی که در دوران دفاع مقدس وجود دارد و هویتی که براساس این ارزش ها شکل گرفته است به مردم جهتی را نشان می دهد که برخلاف تمام محاسبات دنیوی بود.

رستمی افزود: مردم جان خود را برای دفاع از اسلام و انقلاب در طبق اخلاص گذاشتند؛ ترس از جان فشانی در این دوران وجود نداشت و برعکس جان فشانی در راه خدا ارزش بود.

وی تاکید کرد: در این دوران، ذلت در مقابل دشمن ضد ارزش قلمداد می شد و شعارهای بلند و جهانی مطرح می شد. این موضوعات زمانی رخ می دهد که هویت، انسجام یافته و ارزش های اسلامی و قرآنی حاکم باشد.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تاکید کرد که بعد از دوران دفاع مقدس، هر جایی که آسیب دیدیم، در نقطه ای بودیم که دست از این ارزش ها برداشتیم.

وی افزود: هر گاه ساده زیستی بر تجمل گرایی، ثروت اندوزی بر ایثار، حاکم شدن جمع آوری بیشتر مال بر جان فشانی یا عافیت طلبی بر مجاهدت غلبه کرد، در پی آن زبونی ها و سقوط ها هم رخ داد.

همایش بزرگ سازمان بسیج اساتید و مرکز بسیج کارکنان با عنوان استمرار ارزش های حکمرانی مردمی دوران دفاع مقدس در گام دوم انقلاب اسلامی امروز در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در محل برگزاری نماز جمعه تهران در دانشگاه تهران برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha