شهادت حاج قاسم ابرقدرت‌های جهان را دچار رعب و وحشت کرد

کرمانشاه - ایرنا - روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر مسایل سیاسی خاورمیانه با اشاره به بازتاب گسترده شهادت حاج قاسم سلیمانی در رسانه‌های منطقه و جهان گفت: شهادت ایشان کشورهای آمریکا و سایر ابرقدرت‌ها را چنان دچار رعب و وحشت کرده در حالیکه آرزو می‌کردند الان شهید سلیمانی زنده باشد.

به گزارش ایرنا، السید «جلیل هاشم البکاء» روز چهارشنبه در همایش بین المللی «شهید سلیمانی در چشم انداز بین المللی» که به صورت مجازی در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، افزود: ابرقدرت‌های جهان امروز تلاش می‌کنند تا کشورهای عربی را از ایران بترسانند و با این شیوه بر کل منطقه مسلط شوند تا کشورهای محور مقاومت مانند ایران، عراق، سوریه، لبنان و یمن بهره مالی نبرند.

وی با اشاره به اینکه افرادی مانند شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در مقابل این اقدام آنها ایستادگی می‌کردند، اظهار داشت: مستکبران این شهدا را یک تفکر و ایدئولوژی در مقابل خود می‌دیدند و می‌دانستند با حضور آنها همه پروژه‌هایشان با شکست مواجه می‌شود و بنابراین تصمیم به حذف این نوع تفکر گرفتند.

این روزنامه‌نگار بین‌المللی ادامه داد: کشورهای غربی به دنبال ایجاد تفرقه در کشورهای محور مقاومت بودند تا آنها را در مقابل هم قرار دهند اما تفکر سردار سلیمانی همه چیز را عوض کرد و مردمی که مقاومت می‌کردند می‌دیدند که شهید سلیمانی و امثال ایشان برای صلح آمده‌اند اما به دروغ و با ترفند دشمن متهم به تروریسم می‌شوند.

هاشم البکاء با اشاره به اینکه تفکر شهید سلیمانی امروز منجر به کنترل بخش زیادی از غزه شده است، گفت: همین تفکر در جبهه مقاومت جنوب لبنان که اسراییل را زیر چکش ضربات خود قرار داده است، اجازه هیچ‌گونه حماقتی را به گروه‌های تروریستی نمی‌دهد.

وی شهید سلیمانی را ادامه‌دهنده راه امام حسین (ع) دانست و افزود: حاج قاسم کرامت و بزرگواری را از ایشان یاد گرفته است و بر اساس آیات قرآن این افراد نمی‌میرند و بعد از خودشان هزاران هزار سلیمانی و المهندس خلق می‌شود.

برنامه های صبح چهارشنبه در همایش

همایش بین‌المللی «شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» که ۲ روز به طول می‌انجامد، صبح چهارشنبه با حضور اساتید،  اندیشمندان داخلی و خارجی در سرسرای اجتماعات دانشکده ادبیات دانشگاه رازی کرمانشاه آغاز به کار کرد و تا ساعت ۱۲ ظهر آیت الله «محمود رجبی» مدیر موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در مورد سیره و سبک زندگی شهید سلیمانی، دکتر «حمیدوش» پژوهشگر از کشور سوریه در مورد جایگاه شهید سلیمانی در تقویت جبهه مقاومت، آقای «نورالدین شیرین» رییس تلویزیون قدس ترکیه در مورد شهید سلیمانی و محور مقاومت، السید «جلیل هاشم بکا» روزنامه نگار و تحلیل‌گر خاورمیانه در مورد بازتاب شهادت حاج قاسم در رسانه های جهان و  «محمد شعیب» رهبر شیعیان آفریقای جنوبی در مورد شهید سلیمانی و فرهنگ مقاومت سخنرانی کردند.

این همایش بین‌المللی در بعدازظهر چهارشنبه هم با سخنرانی «خالد سید شبا» رییس شاخه جوانان کنگره ملی آفریقا جنوبی و نماینده مجلس ملی آفریقای جنوبی در ساعت ۱۵ آغاز خواهد شد و در ادامه دکتر «صلاحی»، دکتر «دلال عباس» استاد و پژوهشگر لبنانی و در پایان برنامه‌های روز چهارشنبه سردار «حسین معروفی» فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان سخنرانی خواهند داشت.

برنامه‌های همایش بین‌المللی «شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» در صبح پنجشنبه با سخنرانی خانم «مرضیه هاشمی» مجری شبکه پرس تی‌وی آغاز خواهد شد و در ادامه دکتر «علی زینی‌وند» استاندار کرمان، دکتر «تاج‌الدین صالحیان» پژوهشگر علوم سیاسی، دکتر «محمد حسینی تبار» عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع)، دکتر «جهاندار امیری» عضو هیات علمی دانشکده صدا و سیما سخنرانی می‌کنند و این همایش بین‌المللی با سخنرانی سردار عظیمی به پایان خواهد رسید.

آنچنان که رییس دانشگاه رازی کرمانشاه گفته اندیشمندان جهان ۶۴ مقاله را به دبیرخانه این همایش ارسال کردند که از این تعداد ۲۰ مقاله توسط استادان و اندیشمندان خارجی به زبان‌های انگلیسی و عربی بوده است.

صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی در حمله هلی‌کوپتری آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. در این حمله همراه با سلیمانی،  ابومهدی المهندس، فرمانده حزب الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند. حمله فوق به دستور مستقیم رییس جمهوری ایالات متحده صورت گرفت.

دانشگاه رازی اکنون دارای ۱۰ دانشکده و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی بوده و با بهره گیری از دانش و تخصص ۱۰ استاد، ۴۹ دانشیار، ۲۵۰ استادیار، ۴۶ مربی و در مجموع ۳۵۵ عضو هیات علمی در ۳۹ گروه آموزشی و تعداد ۱۲ هزار و ۳۴۷ نفر دانشجو در چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به فعالیت خود ادامه می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha