نمایشگاه تخصصی کشاورزی در گلستان  برگزار می شود

گرگان- ایرنا- مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی گلستان گفت: تولید کنندگان ماشین های کشاورزی و خدمات وابسته به آن و سیستم های نوین آبیاری ۱۵ استان کشور برای شرکت چهار روزه در هفدهمین دوره نمایشگاه تخصصی منطقه حضور خود ر ا قطعی کردند.

مهرداد یزدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سالن اجتماعات این شرکت بیان کرد: در برپایی این نمایشگاه ۷۲ تولیدکننده و صنعتگر از استان های مازندران، تهران، گلستان، گیلان، خراسان رضوی، مرکزی، البرز، آذربایجان غربی، قم، سمنان، همدان، قزوین، اصفهان، آذربایجان شرقی و کردستان غرفه های خود را در فضایی به مساحت هشت هزار متر مربع اعم از مسقف و روباز برنامه ریزی و به زودی دایر خواهند کرد.

به گفته وی امسال در این نمایشگاه گروه های کالایی از جمله کمباین، تراکتورها و تجهیزات، ماشین های کشاورزی مزارع و باغبانی، ماشین های کشاورزی مزارع کوچک، سیستم های اتوماسیون، ماشین ها و سیستم های بسته بندی محصولات، ماشین آلات نگهداری محصولات، قطعات صنعتی، ماشین ها و سیستم های نگهداری و انبار محصولات، توربین های گندزدایی و ضدعفونی، ماشین های کارگاهی، ماشین های چمن زنی و تجهیزات، ادوات و دنباله بندها و سیستم های نوین آبیاری به نمایش گذاشته می شود.

نمایشگاه تخصصی کشاورزی در گلستان  برگزار می شود

وی ادامه داد: این نمایشگاه تخصصی با رعایت شیوه‌های نامه بهداشتی ستاد کرونا استان از عصر سه شنبه ۶ مهر طی مراسمی با حضور تنی چند از مسوولان وزارت جهاد کشاورزی و استانی آغاز به کار خواهد کرد.

وی بیان کرد: نمایشگاه کشاورزی طی چهار روز برگزاری در استان از ساعت ۱۵ تا ۲۱ شب برای بازدید بهره برداران، صنعتگران، مسوولان دستگاهها، کارشناسان و اساتید، دایر است.

شرکت نمایشگاه های بین المللی گلستان در کیلومتر پنج جاده گرگان - آق قلا قرار دارد.

به گفته یزدی از ابتدای امسال شرکت نمایشگاه های بین المللی گلستان با هماهنگی ستاد استانی کرونا فقط دو نمایشگاه تخصصی در حوزه صنعت ساختمان و خانه مدرن برگزار کرده است در حالی که امسال در شرایط عادی  ۱۶ نمایشگاه تخصصی با ۳۲ عنوان برنامه ریزی دارد.  

استان مرزی گلستان با افزون بر ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت، یک میلیون و ۸۶۹ هزارنفر جمعیت دارد و اقتصاد آن بویژه در بیش از یک هزار روستای تابعه بر پایه کشاورزی استوار است.

سالانه ۶۶۷ هزار هکتار از زمین های گلستان به زیر کشت محصولات کشاورزی به ویژه غلات همچون گندم و دانه های روغنی می رود که حاصل آن کسب ۱۵ رتبه برتر کشوری در تولید اقلام مختلف است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha