۶۰ درصد افراد بالای ۱۸ سال در غرب خراسان رضوی علیه کرونا واکسینه شدند

سبزوار- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به شتاب روزافزون واکسیناسیون گفت: تاکنون ۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال در حوزه زیرپوشش این دانشگاه در غرب استان خراسان رضوی علیه کرونا واکسینه شدند.

دکتر فاطمه نوده روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در سبزوار طی گفتگو با خبرنگاران افزود: جمعیت بالای ۱۸ سال در مناطق زیرپوشش این دانشگاه در شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، داورزن، خوشاب و ششتمد ۳۵۰ هزار نفر است که تاکنون ۶۰ درصد این تعداد علیه کرونا واکسینه شده‌اند.

وی ادامه داد: با تسریع در روند واکسیناسیون شرط سنی برداشته شده و همه شهروندان بالای ۱۸ سال می توانند برای تزریق واکسن به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه نمایند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه مشکلی در تامین واکسن وجود ندارد گفت: افزایش ضریب واکسیناسیون و کاهش شیوع کرونا نیازمند همراهی همه شهروندان در انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

وی با اشاره به آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان در سبزوار نیز افزود: دانش‌آموزانی که از ابتدای مهر وارد سال آخر متوسطه دوم می‌شوند برای دریافت واکسن می‌توانند به مراکز تجمیعی واکسیناسیون در این شهرستان مراجعه نمایند.

دکتر نوده ادامه داد: به منظور سرعت بخشیدن به فرایند واکسیناسیون کرونا و ارائه خدمات به گروه‌های هدف، ۶ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرستان سبزوار راه اندازی و فرایند واکسیناسیون همه روزه از ساعت هشت تا ۱۸ انجام می‌شود.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در شهر سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب استان خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha