مراسم اربعین را به‌خوبی سال‌های گذشته پوشش می‌دهیم

تهران- ایرنا- مسئول کمیته اطلاع رسانی و فضای مجازی ستاد اربعین در عراق گفت: اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با بسیج همه امکانات و تجهیزات خود بصورت گسترده مراسم اربعین را بخوبی مانند سال‌های گذشته پوشش خواهد داد.

محمدعلی انوشه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: با هماهنگی و تشکیل کارگروه مشترک با دستگاه‌های دولتی و ارگان‌های مختلف فرهنگی تبلیغی و مذهبی عراقی و ایرانی همه امکانات برای ارسال تصاویر راهپیمایی عظیم و میلیونی اربعین حسینی علیه السلام به جهانیان بسیج شده است.

نماینده اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی در کربلا افزود: این کارگروه با تعیین شعار الحسین سفینة النجاة فعالیت‌های خود را از منطقه راس البیشه نزدیک بصره که حدود ۶۵۰ کیلومتر تا کربلا فاصله دارد از ۲۸ محرم آغاز کرده و لحظه به لحظه تصاویر راهپیمایی محبان اهل بیت که به سوی کربلا در حرکت هستند را برای جهانیان ارسال می‌کنند.

انوشه تاکید کرد: بیش از ۱۴۰۰ خبرنگار گزارشگر و تصویربردار از عراق و دیگر کشورها مراسم کنگره عظیم اربعین حسینی را پوشش خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته اطلاع‌رسانی ستاد اربعین برای مخابره تصاویر بزرگترین راهپیمایی جهان در عراق بیش از ۵۰ فرکانس ماهواره‌ای اختصاص پیدا کرده و صدها دوربین تصویربرداری زمینی و هوایی در ۱۳ مسیر اصلی به سمت کربلای معلا مستقر کرده تا شور و شعور حسینی محبان اهل بیت را به کل دنیا ارسال کند.

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و فضای مجازی ستاد اربعین در عراق افزود: همچنین۶۵۰ خبرنگار مستندساز از رسانه‌های مختلف جمهوری اسلامی ایران برای پوشش خبری مراسم راهپیمایی عاشقان سید و الشهدا در عراق حضور خواهند داشت تا وحدت بین دو ملت ایران و عراق را به مخاطبین خود ارسال کنند.

انوشه یادآور شد: بیش از ۵۰ مرکز اطلاع‌رسانی و فضای مجازی مجهز به سیستم‌های ماهوارهای اینترنت در مسیرهای منتهی به کربلا ایجاد شده تا خبرنگاران بتوانند لحظه به لحظه این پدیده بی‌نظیر را به مردم دنیا مخابره کنند.

وی تصریح کرد: امسال برای اولین بار رادیو اربعین، رادیو زائر، رادیو جوان و چندین رادیو خارجی همراه با زائران آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام در مسیر نجف به کربلا همراه خواهند شد و لحظه به لحظه به صورت زنده برای مخاطبین خود برنامه پخش خواهند کرد.

نماینده اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی در کربلا تاکید کرد: با توجه به تدابیری که شرکت‌های مخابراتی عراق ایجاد کرده‌اند زائران خارجی و عراقی سیدالشهدا علیه‌السلام می‌توانند به سهولت از طریق اینترنت و شبکه‌های اجتماعی با خانواده‌های خود در ارتباط باشند و تصاویر کنگره عظیم اربعین را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha